Uczennice z naszej szkoły zajęły pierwsze miejsce w etapie powiatowym IV Ogólnopolskiego KonkursuWielka Liga Czytelników. Podczas półfinału wojewódzkiego, drużyna uplasowała się na miejscu trzecim.

W pierwszym etapie tego najbardziej znanego konkursu czytelniczego wzięło udział ponad 17 tysięcy osób z całego kraju. Celem inicjatywy było wyłonienie najlepszych czytelników, kształtowanie nawyku czytania i promocja wartościowych książek. Drugi etap polegał na rozwiązywaniu testów w dwóch kategoriach wiekowych (klasy 1-4 oraz 5-8). Uczestnicy każdej kategorii mierzyli się z testem dotyczącym konkretnej książki. Młodsze grupy odpowiadały na pytania odnoszące się do książki Justyny Bednarek pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Test dla starszych uczestników dotyczył książki Zbigniewa Nienackiego pt. ,,Pan samochodzik i niesamowity dwór”.

W obu kategoriach wiekowych pytania testowe były bardzo szczegółowe, nierzadko podchwytliwe. Uczniowie z naszej szkoły świetnie sobie jednak poradzili. W skład drużyny wchodziły: Zofia Adamczyk, Zofia Lirska, Zofia Matuszewska (w kategorii klas 1-4) oraz Marta Antoniewicz, Ngoc Phuong Nguyenova i Zofia Laudańska (w kategorii klas 5-8). Starsze uczestniczki zajęły bardzo dobre – czwarte miejsce w Warszawie. Ich młodsze koleżanki natomiast uzyskały najlepszy wynik wśród wszystkich warszawskich uczniów biorących udział w konkursie – uczennice uplasowały się na miejscu pierwszym. Po wielogodzinnych przygotowaniach, dziewczynki przystąpiły do kolejnego etapu konkursu. W półfinałach wojewódzkich uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące książki pt. „Petronela z Jabłoniowego Sadu. Czary mary”. Uczennice dzielnie reprezentowały Warszawę. „Drużyna Zoś” zajęła ostatecznie trzecie miejsce w województwie mazowieckim.

Aleksandra Kolasa


Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.