Wolontariat

FACE TO FACE WITH THE WORLD

W roku szkolnym 2019/20 nasza szkoła włączyła się do międzynarodowego projektu edukacyjnego FACE TO FACE WITH THE WORLD.

Celem projektu jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania społecznego, uwrażliwienie na problemy i sytuację życiową innych, wzajemne poznawanie kultury, tradycji, nawiązywanie przyjaźni.
Nasza szkoła będzie współpracować z dwiema placówkami edukacyjnymi w Ugandzie.

Pierwsze przeprowadzone lekcje były pełne wrażeń. Momentami trudno było nam uwierzyć, że to wszystko dzieje się naprawdę. Jedno jest pewne, warto uczyć się języka angielskiego i warto poznawać swiat.

Wkrótce odbędą się kolejne lekcje online! Na razie ustalamy tematykę, układamy program i dopracowujemy szczegóły techniczne.

Beata Janocińska
Martyna Ryszka
Ewelina Błaszczak

Fotorelacja z pierwszej lekcji online, która odbyła się w klasie 1a i 6e.

OKULARY DLA AFRYKI

We wrześniu 2019r. nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji Okulary dla Afryki.

Serdecznie dziękujemy za ogromne zaangażowanie wszystkim Rodzicom i Dzieciom.

Beata Janocińska
Ewelina Błaszczak

KONCERT CHARYTATYWNY

Z RADOŚCIĄ ZAPRASZAMY WSZYSTKICH PAŃSTWA 8 MARCA O GODZ. 16:00 NA

KONCERT CHARYTATYWNY PT. „OTWÓRZMY SERCA NIOSĄC PIOSENKĘ”

KONCERT ODBĘDZIKE SIĘ W SALI GIMNASTYCZNEJ.

JEGO CELEM JEST ZBIÓRKA PIENIĘDZY NA ZAKUP „POCIESZACZY” DLA DZIECI Z CENTRUM ZDROWIA DZIECKA W WARSZAWIE. KOSZT WSTĘPU TO DOWOLNA KWOTA JAKĄ ZECHCĄ PAŃSTWO OFIAROWAĆ.

W TYM DNIU ZAPREZENTUJĄ SWOJE ZOLNOŚCI WOKALNE UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY, ALE CZEKA PAŃSTWA RÓWNIEŻ POKAZ PT. „ZNANE I LUBIANE”.

ARTYŚCI:

SARA LEWANDOWSKA  

AMELIA OKIENCZYK

MAJA KULCZYCKA

MAJAMROWIEC

WIKTORIA KULPIŃSKA

JULIA PONIATOWSKA

JULIA TYRC

PATRYCJA WOŹNIAK

MARTA ROSIAK

OLIWIA IWANIUK

ANTONINA CHARCZUK

ŁUCJA ŁOPACIUK

WIKTORIA JANOCIŃSKA

BLANKA ZALESKA

 

ANTONINA MADEJ

ULA MILANCEJ

BARBARA WIEJAK

MAJA MAJEWSKA

OLA GREGOROWICZ

JOANNA KRAJEWSKA

ZUZIA DZIEWICKA

ADAM TARKA

JAN BOŚ

GABRIEL SERWIN

KAJETAN PIELACH

FILIP SZCZĘSNY

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 

Gorączka Złota PCK 2019

Nasza szkoła bierze udział w siódmej edycji ogólnopolskiej kampanii Mazowieckiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża „Gorączka Złota PCK”. Tegoroczna akcja ma  szczególny wymiar, gdyż przez cały 2019 rok PCK obchodzi 100 – lecie istnienia tej organizacji w Polsce.
Program polega na zbieraniu złotych monet 1, 2, 5 – groszowych, które po zważeniu i przeliczeniu zostaną w całości przeznaczone na organizację wypoczynku letniego oraz wsparcie dzieci w organizacji zajęć pozaszkolnych na terenie Mazowsza.
Ponadto ogłoszony jest konkurs dla najaktywniejszych zbieraczy wśród  placówek edukacyjnych w którym przewidziane są atrakcyjne nagrody!
Dołącz więc do nas wrzucając garść złotych monet do skarbonki oznaczonej logo „Gorączka Złota PCK”, która znajduje się na biurku pod zegarem, przy wejściu.
Akcja trwa do 24 maja.
Gorąco zachęcamy do włączenia się w tegoroczną akcję, bo nawet najmniejsza pomoc jest cegiełką, która buduje lepszy świat!

Opiekunowie Wolontariatu

 

ZRÓB SOBIE ZDJĘCIE DLA WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

W styczniu szkolny wolontariat wspierał akcję WOŚP w Szkole Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Józefowie. Każdy z odwiedzających mógł wykonać sobie zabawne zdjęcie w fotobudce z wykorzystaniem różnych gadżetów. Nasza atrakcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, a towarzysząca nam tego dnia energia udzielała się również naszym gościom, którzy wychodzili z fotobudki z jeszcze większym uśmiechem na twarzy.

Opiekunowie Wolontariatu

 

FORUM POD HASŁEM „MODA NA POMAGANIE”

W poniedziałek, 10 grudnia, odbyło się drugie spotkanie szkolnych klubów wolontariackich z dzielnicy

Włochy pod hasłem „Moda na pomaganie”. Naszą szkołę reprezentowała koordynatorka szkolnego wolontariatu pani Ewelina Błaszczak oraz troje wolontariuszy z klasy 8A: Gabriela Arak, Sandra Ślusarczyk i Tobiasz Studniarski. 

Podczas spotkania zastanawialiśmy się nad tym, co oznacza dla nas wolontariat oraz co daje nam pomoc innym – każdy z nas (nawet opiekun klubu) mógł podzielić się z innymi swoimi przemyśleniami i pomysłami. Kolejnym punktem, było spotkanie z Panią Renatą Wardecką, prezesem fundacji „BO WARTO”. Następnie, wszyscy z dużym  zaangażowaniem wzięliśmy udział w warsztatach mających na celu rozwinięcie naszych umiejętności współpracy w grupie. Dzięki grupom utworzonym z dzieci z różnych szkół mogliśmy sprawdzić swoją kreatywność i zaprezentować swoje pomysły innym uczestnikom forum.

Opiekunowie Wolontariatu

 

PIERWSZA WŁOCHOWSKA GALA WOLONTARIATU!!!

W grudniu w nowo powstałym Miejscu Aktywności Lokalnej na ul. Rejonowej 6/8, odbyła się I Włochowska Gala Wolontariatu w naszej dzielnicy.

Nasza szkoła miała zaszczyt brać udział w uroczystości podczas, której otrzymaliśmy podziękowanie za prowadzoną do tej pory aktywną działalność dobroczynną. Podczas wydarzenia w imieniu Rady i Zarządu Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy, Przewodnicząca Rady Sylwia Ciekańska oraz Burmistrz Artur Wołczacki i Zastępca Burmistrza Monika Kryk uroczyście podziękowali wolontariuszom oraz koordynatorom wolontariatu w instytucjach świadczącym nieodpłatną pomoc na rzecz mieszkańców Dzielnicy Włochy, za ich ogromną pomoc i wkład pracy w działania na rzecz Dzielnicy Włochy. Wszystkim koordynatorom wolontariatu oraz indywidualnym wolontariuszom został wręczony piękny upominek w postaci ręcznie wykonanego Anioła oraz listu dziękczynnego. Niespodzianką dla wolontariuszy był także przygotowany specjalnie na tę uroczystość film, w trakcie którego wolontariusze usłyszeli jak wielką wartość stanowią dla swoich podopiecznych.

Opiekunowie Wolontariatu

 

 

Nasi wolontariusze wsparli Centrum Zdrowia Dziecka

W niedzielę 9 grudnia na oddziale rehabilitacji w Centrum Zdrowia Dziecka panowało istne szaleństwo – masa radości i śmiechu podczas warsztatów artystyczno-sensorycznych, które przygotowali wolontariusze z naszej szkoły: Adam Tarka, Joanna Wojtasik, Zuzanna Maciaszek, Marianna Wolińska pod bacznym okiem fantastycznych prowadzących Róży Stawierej i Eweliny Błaszczak we współpracy z Fundacją „Onkolandia”.

Tego dnia robiliśmy bałwanki, choinki i świąteczne tatuaże – prawdziwe dzieła sztuki. 🎄🧦🎄💕. Nie zabrakło również prezentów mikołajkowych dla dzieci z oddziału rehabilitacji, o które zadbała Szkoła Podstawowa nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach. Pozdrawiamy strażaków, których spotkaliśmy w tym dniu na terenie szpitala. Przekazywali oni chorym dzieciom mnóstwo zorganizowanych przez siebie prezentów. Jesteście wspaniali!

Ach, co to był za dzień. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim wolontariuszom naszej placówki, którzy w dniach 3-7 grudnia sprzedawali w naszej szkole własnoręcznie przygotowane słodkości, z których dochód przeznaczony był na atrakcje dla podopiecznych Centrum Zdrowia Dziecka.

Serdeczności,

opiekunowie wolontariatu

 

Kampania dla Ukrainy – zbiórka darów

Szanowni Państwo! Fundacja „Budujemy Lepszy Świat w Ciągu Najbliższych Lat” zwraca się do nas z prośbą wsparcia. W 2014 roku na terytorium Ukrainy wybuchła wojna, ogromne obszary tego kraju zamieniły się we front walk. W wyniku konfliktu szczególnie ucierpiały obwody Doniecki i Ługański, a wraz z nimi miejscowa ludność, a w szczególności dzieci. Tysiące ludzi straciło swoje domy i musiało uciekać przed wojną. Fundacja pragnie pomóc w przywróceniu spokoju i normalności dla poszkodowanych.

W związku z nadchodzącą zimą pragniemy wspomóc fundację, która chce dostarczyć na Ukrainę:

  • Kurtki i ciepłą odzież
  • Buty
  • Spodnie
  • Koszulki oraz bieliznę
  • Plecaki
  • Czapki, szaliki oraz rękawiczki
  • Koce, kołdry, pościel, ręczniki
  • Środki czystości, środki higieny
  • Artykuły i przybory szkolne
  • Żywność o długim terminie przydatności do spożycia

Może i w Państwa domach znajdą się rzeczy, którymi możecie się podzielić.

Będziemy wdzięczni za każdą formę pomocy !!!!

I przynoszenie darów w workach!

Rzeczy można dostarczać do opiekunów Wolontariatu: p. Róży Stawierej i p. Eweliny Błaszczak.

Dary zbieramy w piątki rano.

 

Z poważaniem

Ewelina Błaszczak i Róża Stawierej

 

 

Szkolne Obchody Dnia Praw Dziecka

20 listopada w naszej szkole aktywnie świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji szkolni wolontariusze wraz z opiekunami przygotowali szereg inicjatyw upowszechniających prawa dziecka.

W programie znalazły się m.in.: wystawa prac konkursowych pt. „Prawa Dziecka Oczami Dziecka” i „Logo Dnia Praw Dziecka” oraz „Koło Fortuny” poświęcone Konwencji Praw Dziecka. Uczniowie mogli również wpisać się do dziecięcej „Księgi Marzeń” lub napisać swoje marzenie na różnokolorowych koniczynkach.

W trakcie długiej przerwy na znak poparcia dla praw zapisanych w Konwencji Praw Dziecka uczniowie przybijali kolorowe „piątki” na dużym formacie w sali gimnastycznej. W tym samym czasie odbyło się wręczenie nagród dla dzieci wyróżnionych za prace w konkursach: „Prawa Dziecka Oczami Dziecka” i „Logo Dnia Praw Dziecka”.

Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej za aktywne uczestnictwo w przygotowanych przez nas konkursach i innych atrakcjach. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się zaprosić tego dnia wielu ciekawych gości.

Wolontariusze wraz z opiekunami – Panią Eweliną Błaszczak i Panią Różą Stawierej

 

Szanowni Państwo,
chcielibyśmy poinformować, że nasz szkolny wolontariat 10 października zorganizował zbiórkę pieniędzy dla przedszkola w Galu Primary, którym opiekuje się Fundacja Kenya Asante Sana Polska. Dzięki naszej pomocy – sprzedaży ciast i rysunków przygotowanych przez uczniów naszej szkoły, dzieci uczące się w tej placówce będą mogły cieszyć się nowymi krzesłami i stolikami.

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie w te akcje uczniom i rodzicom naszej szkoły:)

Obecnie przygotowujemy się do kolejnej zbiórki – 14 października od godziny 17:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspierania naszych działań. Naprawdę warto pomagać !

Wolontariusze wraz z opiekunami – Panią Eweliną Błaszczak i Różą Stawierej.

 

 


Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.