Nasi wolontariusze wsparli Centrum Zdrowia Dziecka

W niedzielę 9 grudnia na oddziale rehabilitacji w Centrum Zdrowia Dziecka panowało istne szaleństwo – masa radości i śmiechu podczas warsztatów artystyczno-sensorycznych, które przygotowali wolontariusze z naszej szkoły: Adam Tarka, Joanna Wojtasik, Zuzanna Maciaszek, Marianna Wolińska pod bacznym okiem fantastycznych prowadzących Róży Stawierej i Eweliny Błaszczak we współpracy z Fundacją „Onkolandia”.

Tego dnia robiliśmy bałwanki, choinki i świąteczne tatuaże – prawdziwe dzieła sztuki. 🎄🧦🎄💕. Nie zabrakło również prezentów mikołajkowych dla dzieci z oddziału rehabilitacji, o które zadbała Szkoła Podstawowa nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach. Pozdrawiamy strażaków, których spotkaliśmy w tym dniu na terenie szpitala. Przekazywali oni chorym dzieciom mnóstwo zorganizowanych przez siebie prezentów. Jesteście wspaniali!

Ach, co to był za dzień. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim wolontariuszom naszej placówki, którzy w dniach 3-7 grudnia sprzedawali w naszej szkole własnoręcznie przygotowane słodkości, z których dochód przeznaczony był na atrakcje dla podopiecznych Centrum Zdrowia Dziecka.

Serdeczności,

opiekunowie wolontariatu

Kampania dla Ukrainy – zbiórka darów

Szanowni Państwo! Fundacja „Budujemy Lepszy Świat w Ciągu Najbliższych Lat” zwraca się do nas z prośbą wsparcia. W 2014 roku na terytorium Ukrainy wybuchła wojna, ogromne obszary tego kraju zamieniły się we front walk. W wyniku konfliktu szczególnie ucierpiały obwody Doniecki i Ługański, a wraz z nimi miejscowa ludność, a w szczególności dzieci. Tysiące ludzi straciło swoje domy i musiało uciekać przed wojną. Fundacja pragnie pomóc w przywróceniu spokoju i normalności dla poszkodowanych.

W związku z nadchodzącą zimą pragniemy wspomóc fundację, która chce dostarczyć na Ukrainę:

• Kurtki i ciepłą odzież
  • Buty
  • Spodnie
  • Koszulki oraz bieliznę
  • Plecaki
  • Czapki, szaliki oraz rękawiczki
  • Koce, kołdry, pościel, ręczniki
  • Środki czystości, środki higieny
  • Artykuły i przybory szkolne
  • Żywność o długim terminie przydatności do spożycia

Może i w Państwa domach znajdą się rzeczy, którymi możecie się podzielić.

Będziemy wdzięczni za każdą formę pomocy !!!!

I przynoszenie darów w workach!

Rzeczy można dostarczać do opiekunów Wolontariatu: p. Róży Stawierej i p. Eweliny Błaszczak.

Dary zbieramy w piątki rano.

Ewelina Błaszczak i Róża Stawierej

Szkolne Obchody Dnia Praw Dziecka

20 listopada w naszej szkole aktywnie świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji szkolni wolontariusze wraz z opiekunami przygotowali szereg inicjatyw upowszechniających prawa dziecka.

W programie znalazły się m.in.: wystawa prac konkursowych pt. „Prawa Dziecka Oczami Dziecka” i „Logo Dnia Praw Dziecka” oraz „Koło Fortuny” poświęcone Konwencji Praw Dziecka. Uczniowie mogli również wpisać się do dziecięcej „Księgi Marzeń” lub napisać swoje marzenie na różnokolorowych koniczynkach.

W trakcie długiej przerwy na znak poparcia dla praw zapisanych w Konwencji Praw Dziecka uczniowie przybijali kolorowe „piątki” na dużym formacie w sali gimnastycznej. W tym samym czasie odbyło się wręczenie nagród dla dzieci wyróżnionych za prace w konkursach: „Prawa Dziecka Oczami Dziecka” i „Logo Dnia Praw Dziecka”.

Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej za aktywne uczestnictwo w przygotowanych przez nas konkursach i innych atrakcjach. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się zaprosić tego dnia wielu ciekawych gości.

Wolontariusze wraz z opiekunami – Panią Eweliną Błaszczak i Panią Różą Stawierej

Szanowni Państwo,
chcielibyśmy poinformować, że nasz szkolny wolontariat 10 października zorganizował zbiórkę pieniędzy dla przedszkola w Galu Primary, którym opiekuje się Fundacja Kenya Asante Sana Polska. Dzięki naszej pomocy – sprzedaży ciast i rysunków przygotowanych przez uczniów naszej szkoły, dzieci uczące się w tej placówce będą mogły cieszyć się nowymi krzesłami i stolikami.

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie w te akcje uczniom i rodzicom naszej szkoły:)

Obecnie przygotowujemy się do kolejnej zbiórki – 14 października od godziny 17:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspierania naszych działań. Naprawdę warto pomagać !

Wolontariusze wraz z opiekunami – Panią Eweliną Błaszczak i Różą Stawierej.