Promujemy sportowo, zdrowo.

Z końcem maja obchodziliśmy hucznie „dni promocji zdrowia”, oraz „dzień dziecka” w świetlicy szkolnej. W tych dniach wiele odbyło się atrakcji
sportowo- rekreacyjnych takich jak: tor przeszkód, gra w plenerowe bierki, zabawy z chustą animacyjną, gra w boole, rozgrywki w zbijaka. Formy ruchowe miały walory dydaktyczne, wychowawcze i organizacyjne. Trzeba było wykazać się dobrą zwinnością, sprawnością, koordynacją ruchową, szybkością
i skocznością. Dzieci bawiły się kapitalnie, wszystkim dopisywał uśmiech na twarzy. Uczniowie zostali obdarowani słodkimi upominkami.

Jolanta Popławska
Malwina Nieckarz-Lieske

REGULAMIN ŚWIETLICY

Eksperyment – Glutek

Glutek to efekt naszych ostatnich eksperymentów. Zobaczcie naszą zabawę i prosty przepis.

Do przygotowania gluta potrzebujemy:

– pianki do golenia

– kleju w płynie

-płynu do soczewek

Dla tych co chcą mieć szalonego gluta mogą dodać barwnik spożywczy i brokat.

Tego typu zabawy świetnie wpływają na rozwój małej motoryki. Każde uciskanie masy, wylepianie kształtów świetnie trenuje małe dłonie, a dodatkowo ilość pobudzanych zmysłów sprawia, że zabawa naprawdę będzie udana.

Bałwanki ze skarpety-maskotki

W związku z tym, że przyszła do nas długo wyczekiwana zima dzieci wykonały bałwanki ze skarpety.

Stroiki  świąteczne

Z okazji świat Bożego Narodzenia dzieci podczas zajęć świetlicowych własnoręcznie wykonały przepiękne stroiki  świąteczne, które tworzyły dekorację na wigilijnym stole.