REGULAMIN ŚWIETLICY

Wiem co jem”

W październiku 2018 roku w klasie 2a (grupa IV) rozpoczęły się warsztaty kulinarne „Wiem co jem”. W trakcie zajęć dzieci będą kształcić swoje praktyczne umiejętności kulinarne oraz poznawać zasady prawidłowego odżywiania się.

Uczniowie nauczą się bezpiecznie posługiwać sprzętem AGD, który ułatwia pracę w kuchni. Ponadto w czasie zajęć dzieci będą kształcić umiejętności współpracy w grupie oraz czerpać radość ze wspólnego przygotowywania posiłków.

Gotowanie jest proste! Podczas pierwszych zajęć uczniowie przygotowali Deser jogurtowy z owocami i orzechami

Katarzyna Laskowska

KONKURS PIOSENKI „ROZŚPIEWANA SZKOŁA”

Dnia 16.11.2017 w naszej szkole odbył się konkurs piosenki  „ROZŚPIEWA

NA SZKOŁA”. Celem konkursu było umożliwienie prezentacji, umiejętności wokalnych, propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci.

W występie wzięło 22 dzieci. Jury brało pod uwagę umiejętności wokalne, ogólny wyraz artystyczny, zaangażowanie i dobór repertuaru o wartości wychowawczej.

Laureatami konkursu zostali:

I MIEJSCE : Łucja Ł. 2a

II MIEJSCE: Wiktoria O. 3c, Anna P. 1c, Marta P. 3c,Martyna P. 3c,Magda S. 3c.

III MIEJSCE: Magda A.3d,Anna D.3d,Kamil G. 3d,Matylda K.3d,Natalia N. 3d.

WYRÓZNIENIE: Anna M. 3a.

Dzieci otrzymały nagrody rzeczowe, dyplomy i słodką niespodziankę.

Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy.

Jolanta Popławska, Beata Janocińska

REGULAMIN KONKURSU „100 SUKCESÓW POLAKÓW NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI”

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

Karta zgłoszenia pracy

„POLSKA TO MY. AUTOPORTRET W 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI” – WARSZAWSKA AKCJA ARTYSTYCZNA

Promujemy sportowo, zdrowo.

Z końcem maja obchodziliśmy hucznie „dni promocji zdrowia”, oraz „dzień dziecka” w świetlicy szkolnej. W tych dniach wiele odbyło się atrakcji
sportowo- rekreacyjnych takich jak: tor przeszkód, gra w plenerowe bierki, zabawy z chustą animacyjną, gra w boole, rozgrywki w zbijaka. Formy ruchowe miały walory dydaktyczne, wychowawcze i organizacyjne. Trzeba było wykazać się dobrą zwinnością, sprawnością, koordynacją ruchową, szybkością
i skocznością. Dzieci bawiły się kapitalnie, wszystkim dopisywał uśmiech na twarzy. Uczniowie zostali obdarowani słodkimi upominkami.

Jolanta Popławska
Malwina Nieckarz-Lieske

Eksperyment – Glutek

Glutek to efekt naszych ostatnich eksperymentów. Zobaczcie naszą zabawę i prosty przepis.

Do przygotowania gluta potrzebujemy:

– pianki do golenia

– kleju w płynie

-płynu do soczewek

Dla tych co chcą mieć szalonego gluta mogą dodać barwnik spożywczy i brokat.

Tego typu zabawy świetnie wpływają na rozwój małej motoryki. Każde uciskanie masy, wylepianie kształtów świetnie trenuje małe dłonie, a dodatkowo ilość pobudzanych zmysłów sprawia, że zabawa naprawdę będzie udana.

Bałwanki ze skarpety-maskotki

W związku z tym, że przyszła do nas długo wyczekiwana zima dzieci wykonały bałwanki ze skarpety.

Stroiki  świąteczne

Z okazji świat Bożego Narodzenia dzieci podczas zajęć świetlicowych własnoręcznie wykonały przepiękne stroiki  świąteczne, które tworzyły dekorację na wigilijnym stole.