Święto Edukacji Narodowej jest okazją do wyrażenia kadrze pedagogicznej, pracownikom administracji i obsługi wdzięczności
i podziękowań za trud nauczania
i wychowania młodego pokolenia.

15 października o godzinie 14.00 z okazji tego właśnie święta odbyła się w naszej szkole akademia, którą krótkim programem artystycznym rozpoczęli uczniowie klas 6a, 7a i 8b. Młodzi artyści w trzech krótkich, humorystycznych skeczach przybliżyli codzienną pracę nauczycieli. Wchodząc w nietypowe role, pokazali szkolną rzeczywistość
w „krzywym zwierciadle”, co wprawiło zgromadzoną publiczność
w dobry nastrój. W spektaklu nie zabrakło muzyki i tradycyjnego „Sto lat”, odśpiewanego przez uczniów dla adresatów uroczystości. W kierunku nauczycieli, pracowników administracji i obsługi popłynęły podziękowania za codzienny trud pracy oraz życzenia dalszych sukcesów. Wszyscy zaproszeni na uroczystość goście zostali obdarowani wytworami prac plastycznych, wykonanymi przez najmłodszych naszych wychowanków.

W części oficjalnej akademii głos zabrała Pani Dyrektor, Ada Kołakowska, która mówiła o trudnej, ale i pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Życzenia nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły złożyła również radna Dzielnicy Włochy, Pani Wiesława Ufnal.

                                                                          Ewa Ryłko, Eliza Gajewska

 


Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.