Zasady odbierania dzieci ze świetlicy.

Jak wygląda plan dnia w świetlicy?

Regulamin świetlicy.

 

Zimowe zabawy sportowe

W styczniu, jeszcze przed feriami zimowymi, dzieci z grupy VII i X uczestniczyły w zimowych potyczkach sportowych. Uczniowie brali udział w takich konkurencjach jak: skoki po krach lodowych, wyścigi na sankach, przejście nad szczeliną lodowcową, slalom narciarski, przejście pod poprzeczką.

Zmagania w poszczególnych stacjach dostarczyły uczestnikom radości i sporą dawkę sportowej adrenaliny. Zawody odbywały się w duchu zasad fair play, co pozwoliło spędzić ten dzień w miłej atmosferze. Zwycięzcami tego dnia byli tak naprawdę wszyscy uczniowie, którzy podjęli się udziału we wszystkich konkurencjach.

Każdy uczestnik otrzymał słodką niespodziankę :)

Jolanta Popławska, Malwina Nieckarz-Lieske

 

Przygotowania do świąt w grupie IV

W oczekiwaniu na święta dzieci przy akompaniamencie kolęd i pastorałek przygotowały świąteczne ozdoby: sowy z szyszek, malowane bombki, gwiazdy z kirigami, choinki z klocków, obrazki z kolorowego piasku. Wszystkim życzymy radosnych świąt.

Katarzyna Karpińska

 

MIKOŁAJKOWE WYŚCIGI RZĘDÓW

W grudniu odbyły się „Mikołajkowe Wyścigi Rzędów” dla klas III. Zawody miały na celu popularyzację zdrowego trybu życia wśród dzieci i przestrzegania zasad fair-play. Uczniowie brali udział między innymi w takich konkurencjach jak: transport prezentów, zaprzęg Mikołaja, przejście przez komin i wiele innych. Przez cały czas dzieciom towarzyszyła radość i chęć dobrej zabawy. Zwycięzcami tego dnia byli tak naprawdę wszyscy uczestnicy, którzy stawili czoło tym mikołajkowym konkurencjom, bo to trudna robota. Na koniec uczniowie otrzymali dyplomy   i słodką niespodziankę. Wszystkim serdecznie gratuluję!

Jolanta Popławska

 

Wyciskamy witaminy

W grudniu razem z dziećmi z klasy 2a, 2c i 5c robiliśmy w świetlicy soki. Z owoców, jakie nasza szkoła otrzymuje na drugie śniadanie, mogliśmy przygotować pyszne, świeże soki z jabłek i marchwi. Dzięki nim dostarczyliśmy naszym organizmom potężną dawkę składników odżywczych.

Katarzyna Karpińska, Agnieszka Wierzchowska

 

Mikołajkowe wyścigi rzędów

Z okazji Mikołajek w świetlicy zorganizowaliśmy tematyczne wyścigi rzędów dla dzieci
z klasy 2a i 1c. W organizacji pomogli uczniowie kl. 5c
J Uczestnicy musieli m.in. pracować jako elfy przy produkcji upominków, przenieść prezenty, przecisnąć się przez komin. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.

Katarzyna Karpińska, Elżbieta Kożuchowska

 

Zabawa andrzejkowa

24 listopada nasza świetlica (GRUPA I i III) zamieniła się w magiczny salon, w którym zgodnie z tradycją, odbyły się różne wróżby i zabawy.

Najpierw opowiedzieliśmy sobie o historii andrzejkowych tradycji.  Następnie rozpoczęliśmy zabawę z przygotowanymi przez wychowawcę wróżbami. Każdy chciał poznać swoją przyszłość, np. losując za pomocą czarodziejskiej szkatułki wróżbę,  czy przy użyciu farby i kartki robiąc kolorowego kleksa. 

Również nie mogło zabraknąć andrzejkowej dyskoteki! Przy wspaniałej muzyce wszyscy bawili się doskonale! Było bardzo miło 
i wesoło. W przerwie między kolejnymi wróżbami, dzieci mogły się posilić przyniesionymi przez siebie słodkościami, z których wspólnie przygotowaliśmy prawdziwą ucztę!
 

Oczywiście dzieci wiedzą,  że wszystkie wróżby traktujemy 
z przymrużeniem oka, jednak  andrzejki mają niezaprzeczalnie magiczny klimat.

Elżbieta Kożuchowska

Katarzyna Laskowska

 

KONKURS PIOSENKI „ROZŚPIEWANA SZKOŁA”

Dnia 16.11.2017 w naszej szkole odbył się konkurs piosenki  „ROZŚPIEWANA SZKOŁA”. Celem konkursu było umożliwienie prezentacji, umiejętności wokalnych, propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci. W występie wzięło 22 dzieci. Jury brało pod uwagę umiejętności wokalne, ogólny wyraz artystyczny, zaangażowanie i dobór repertuaru o wartości wychowawczej.

Laureatami konkursu zostali:

I MIEJSCE : Łucja Ł. 2a

II MIEJSCE: Wiktoria O. 3c, Anna P. 1c, Marta P. 3c,Martyna P. 3c,Magda S. 3c.

III MIEJSCE: Magda A.3d,Anna D.3d,Kamil G. 3d,Matylda K.3d,Natalia N. 3d.

WYRÓZNIENIE: Anna M. 3a.

Dzieci otrzymały nagrody rzeczowe, dyplomy i słodką niespodziankę.

Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy.

Jolanta Popławska, Beata Janocińska

 

ŚWIĘTO DRZEWO O TO DBAĆ TRZEBA

            Dzieci z klasy 2a, 3a przystąpiły do programu edukacyjno-ekologicznego „ Święto Drzewa”, realizowanego przez Klub Gaja. Program ten bierze udział w Kampanii Milion Drzew dla Warszawy. Celem akcji jest kształtowanie świadomości ekologicznej dzieci  w  zakresie ochrony środowiska. Wspólne sadzenie drzew na terenie szkoły uczniów z wychowawcami świetlicy ,a także z rodzicami w swoich ogrodach. Wszyscy uczestnicy akcji zobowiązali się do opieki nad drzewami. W naszej szkole gościli  również członkowie  Fundacji Ekologiczno-Kulturalnej „Gaja”, którzy prowadzili warsztaty edukacyjno –plastyczne o ochronie środowiska. Dzieci miały okazję realizować zajęcia również w plenerze, gdzie uczyły się rozpoznawać gatunki drzew, a także dowiedziały jak ważną rolę odgrywają drzewa  na naszej planecie. Jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy wziąć udział w programie.

Jolanta Popławska , Katarzyna Karpińska

 

Prelekcja edukacyjna o ptakach drapieżnych

W dniu 24.10.2017 dla klas 1c, 2a, 3a, 5c i oddziału przedszkolnego odbyły się prelekcja edukacyjne na temat ptaków drapieżnych oraz sokolnictwa, które poprowadziły studentki z Koła Naukowego Aves SGGW. Dzieci poznały cechy charakterystyczne myszołowa zwyczajnego, myszołowca towarzyskiego, a także płomykówki zwyczajnej. Ponadto dowiedziały się czym zajmuje się sokolnictwo, które sięga początków ludzkiej cywilizacji. Ogromne wrażenie wywołał u uczniów pokaz lotów ptaków na rękawicę lub do wabidła. Te zajęcia były żywą lekcją przyrody.

 

Katarzyna Karpińska, Jolanta Popławska

 

„Dzień chłopaka” na sportowo

28.09.2017 obchodziliśmy w świetlicy „Dzień Chłopaka”. Z tej okazji odbyły się wyścigi rzędów, w których uczestniczyły dzieci z klasy 2a i 3a. W organizacji zajęć sportowych pomagały uczennice klasy 5c. Celem zawodów było uaktywnienie jak największej liczby uczestników bez względu na posiadane przez nich umiejętności sportowe, a przede wszystkim aktywne spędzenie czasu wolnego. Wszystkim dzieciom dziękujemy za wspólną zabawę.
Chłopcom życzymy na co dzień uśmiechu od ucha do ucha
J

Jolanta Popławska, Katarzyna Karpińska

 

Z KSIĄŻKĄ ZA PAN BRAT

Z okazji Ogólnopolskiego Konkursu „Zaczytana Szkoła” oraz „Światowego Dnia Bibliotekarza” klasa 2a odwiedziła Bibliotekę Publiczną przy ulicy 1 Sierpnia. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z tajnikami pracy bibliotekarza oraz wyrabianie nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki.

Wizyta miała na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci, kształtowanie postawy szacunku wobec książek.

 Zwieńczeniem spotkania była recytacja wiersza pt. ”Mol książkowy” w wykonaniu jednego ucznia z klasy 2a w ramach podziękowania pani bibliotekarce za poświęcony czas i przekazaną wiedzę. 

Jolanta Popławska