Zasady odbierania dzieci ze świetlicy.

Jak wygląda plan dnia w świetlicy?

Regulamin świetlicy.

 

„Dzień chłopaka” na sportowo

28.09.2017 obchodziliśmy w świetlicy „Dzień Chłopaka”. Z tej okazji odbyły się wyścigi rzędów, w których uczestniczyły dzieci z klasy 2a i 3a. W organizacji zajęć sportowych pomagały uczennice klasy 5c. Celem zawodów było uaktywnienie jak największej liczby uczestników bez względu na posiadane przez nich umiejętności sportowe, a przede wszystkim aktywne spędzenie czasu wolnego. Wszystkim dzieciom dziękujemy za wspólną zabawę.
Chłopcom życzymy na co dzień uśmiechu od ucha do ucha
J

Jolanta Popławska, Katarzyna Karpińska

 

Z KSIĄŻKĄ ZA PAN BRAT

Z okazji Ogólnopolskiego Konkursu „Zaczytana Szkoła” oraz „Światowego Dnia Bibliotekarza” klasa 2a odwiedziła Bibliotekę Publiczną przy ulicy 1 Sierpnia. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z tajnikami pracy bibliotekarza oraz wyrabianie nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki.

Wizyta miała na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci, kształtowanie postawy szacunku wobec książek.

 Zwieńczeniem spotkania była recytacja wiersza pt. ”Mol książkowy” w wykonaniu jednego ucznia z klasy 2a w ramach podziękowania pani bibliotekarce za poświęcony czas i przekazaną wiedzę. 

Jolanta Popławska

 

Konkurs kulinarny "Zdrowie na talerzu"

Dnia 18.05.2017 r. dzieci z grupy X w ramach zajęć świetlicowych wzięły udział w konkursie kulinarnym „Zdrowie na talerzu”. Celem jego było propagowanie zdrowego sposobu odżywiania, rozbudzenie inicjatywy i pomysłowości uczniów.

W zmaganiach kulinarnych uczniowie przygotowali oryginalne sałatki i  przystawki. Następnie odbyła się degustacja dla wszystkich dzieci z klasy. Na zakończenie wszyscy, którzy mieli okazje skosztować przekąsek głosowali na najciekawszą i najsmaczniejszą potrawę. 

Z dumą można stwierdzić, że uczniowie mają ogromną wiedzę na temat zasad zdrowego żywienia i potrafią zastosować ją w praktyce.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Aron Hoang Trung i Tom Vu

II miejsce – Ewa Wrzesińska

III miejsce- Juliana Michnowska i Magda Gałecka


Elżbieta Kożuchowska

 

Plastyczne warsztaty wielkanocne

12 kwietnia 2017 r. w klasie 1c/gr III odbyły się plastyczne warsztaty wielkanocne. Dzieci wykonały pisanki metodą decoupage, ozdabiały jajka kolorowymi farbkami, brokatem i cekinami. Następnie uczniowie przygotowali kolorowe gniazda i wykonali stroiki świąteczne. Prace były bardzo pomysłowe  i kreatywne. Po zajęciach na dzieci czekał słodki poczęstunek w ramach „klasowego jajeczka”.

Katarzyna Mardas
Malwina Nieckarz-Lieske

 

OBCHODY PIERWSZEGO DNIA WIOSNY

Wiosna jest jedną z najpiękniejszych pór roku. Wielu z nas kojarzy się ona z rozkwitającą przyrodą, budzącą się do życia. Wspólne obchody I Dnia Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości naszej szkoły. Głównym celem imprez jest integracja uczniów, motywowanie do pracy na rzecz klasy, szkoły oraz wdrażanie do zdrowej rywalizacji.

Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole był pełen atrakcji. 21 marca odbyły się „Wiosenne Wyścigi Rzędów” klas drugich. Uczniowie brali udział w konkurencjach takich jak: „ptasie gniazdo”, „ptasie pióro”, „budujemy gniazdo”, „dżdżownica”.  W zawodach tych klasa IIa i IIc zajęły pierwsze miejsce, natomiast klasy IIb i  IId zajęły miejsce drugie.

Uczniowie klas drugich przygotowywali również prace plastyczne dotyczące wiosny, a także układali wiersze związane z tą porą roku. Podsumowaniem wiadomości o wiośnie był konkurs z zagadkami oraz rozpoznawaniem odgłosów zwierząt.

Agnieszka Kędzierska

Mirosława Żukowska

Jolanta Popławska

Olga Piskorz

„Tańczą Słońca promyki,                                                   

Na dworze słychać radosne okrzyki,

Kolorowe ptaki śpiewają,

A pąki kwiatów rozkwitają.

W sercach radości zagościła

bo Wiosna do nas powróciła”

KLASA II b

 

„Wiosna radosna śpiewa nam!

Wszystko w około się zieleni.

Pani wiosna się rumieni.

Słonko oczko do nas puszcza,

Żeby dzieci się bawiły

I radosne zawsze były! „

KLASA IIa

 

„Pani Wiosno, Pani Wiosno,

Czy wiesz, że te kwiaty rosną?

Przyjechałaś tu z daleka,

Nie wiedziałaś co Cię czeka.

Są już pąki, świeci słońce.

A powietrze jest gorące.

Kwiaty są pachnące,

A drzewa kwitnące.

Deszcze nieraz padają, a drzewa rozkwitają.

KLASA IId

 

„Spójrzcie w niebo dzieci.

Czy to bocian leci?

Tak, to wiosny znak.

Znów jest barwny świat.

KLASA IIc

 

Wyprawa do Eldorado

Klasa II c bardzo lubi zabawy ruchowe. Wycieczka do Eldorado spełniła oczekiwania dzieci.

W sali rekreacji uczniowie zjeżdżali na zjeżdżalniach, celowali do kosza oraz ścigali się na hulajnogach. Dużo śmiechu i radości przyniosły zabawy w chowanego. Niebywałą atrakcją był poczęstunek składający się z pizzy i szklanki soku. Wszyscy zgodnie orzekli, że porcja ruchu sprzyja dobrym humorom i zacieśnia więzi między rówieśnikami.

                                                                                                    Mirosława Żukowska                                                              

 

GOFRY

Grupa VI i X lubi zajęcia kulinarne. W ubiegłą środę tj. 22 marca dzieci przyniosły produkty, aby pod okiem wychowawców przygotować gofry.

Uczniowie z zaangażowaniem odmierzali składniki, wsypywali i miksowali. Gotowe ciasto nakładali na gofrownicę, alby mogły powstać pachnące i chrupiące gofry. Dzieci ozdabiały gofry: dżemem, bitą śmietaną, polewą truskawkową i świeżymi owocami. Wszystkie smakołyki szybko zniknęły ze stołu. Dzieciom bardzo podobały się zajęcia, dlatego niebawem je powtórzymy.

Elżbieta Kożuchowska
Mirosława Żukowska

 

Dzień Kobiet w grupie I i IV

8 marca świętowały wszystkie kobiety i dziewczynki. Z tej okazji zorganizowaliśmy
w świetlicy tematyczne zajęcia. Na początku dzieci musiały wykazać się umiejętnościami sportowymi m.in. skakania, biegania, podrzucania. W drugiej części poznały sylwetki czterech sławnych Polek. Na końcu próbowały wyjaśnić pojęcia związane ze światem kobiet oraz rozpoznać wokalistkę po piosence.

Kobietom małym i dużym życzymy na co dzień uśmiechu od ucha do ucha :)

Katarzyna Karpińska, Jolanta Popławska

 

KONKURS PLASTYCZNY „UROKI ZIMY”

6 marca wśród uczniów odbył się konkurs plastyczny „UROKI ZIMY”, skierowany był do dzieci klas drugich i trzecich uczęszczających na świetlicę szkolną. Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni plastycznej poprzez przedstawienie różnymi środkami plastycznymi tego co się dzieje w świecie przyrody i ludzi kiedy jest zima. Laureaci zostali nagrodzeni dyplomem i nagrodą rzeczową. Wszyscy uczestnicy otrzymali mały upominek za udział. Wszystkie prace konkursowe zostały wyeksponowane na wystawie pokonkursowej.

Oto wyniki:

1.Małgorzata Koseska 3b

2.Tra My Tranova 2b

3. Vu Ngoc Minh 3c

3. Maja Skafiriak 2b

Wszystkim uczestnikom gratulujemy J

Wychowawcy świetlicy

Mirosława Żukowska

Ewelina Błaszczak

                                                                                                                                         

 

TOSTY - PALCE LIZAĆ : )

16 marca po południu w świetlicy (gr. X) pachniało wyjątkowo apetycznie. Wszystko za sprawą przygotowywanych przez uczniów tostów.

Zajęcia kulinarne zaczęły się od niezbędnych przy przygotowywaniu posiłków czynnościach: myciu rąk, przygotowywaniu stanowiska pracy oraz potrzebnych produktów. Gdy wszystko było gotowe wspólne robienie tostów z różnymi dodatkami sprawiało dzieciom wiele radości. Widać, że tosty są bardzo lubiane przez dzieci.

Po posiłku dzieci rozwiązywały rebusy i łamigłówki o tematyce zdrowego stylu życia.

Wspólny posiłek miał uświadomić dzieciom, jak wielka jest rola prawidłowego odżywiania. Zimą potrzebujemy zwiększonej dawki energii, aby ogrzać swoje ciało, więc na pyszne, ciepłe kanapki z dodatkami możemy sobie śmiało pozwolić.


Elżbieta Kożuchowska

 

 

Konkurs plastyczny – "Krajobraz zimowy"

W dniu 17.03.2017r. w świetlicy (gr. X) odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie klasowego konkursu plastycznego – „Krajobraz zimowy”. Prace wykonane były różnymi technikami, ciekawie i pomysłowo.

Celem konkursu była prezentacja możliwości, umiejętności i zdolności plastycznych, rozwijanie inwencji twórczej, sprawności manualnej i wyobraźni. 

Prace zostały ocenione pod względem różnorodności zastosowanych materiałów, staranności wykonania oraz walorów artystycznych.

Z przyjemnością informuję, iż przyznano następujące miejsca:

I miejsce – Aron Hoang Trung

Elżbieta Kożuchowska

 

Cytrusowy zawrót głowy

W poniedziałek 6 lutego grupa I (klasa 1a) oraz  grupa III (klasa 1c) brały udział w zajęciach kulinarnych pt. „Cytrusowy zawrót głowy”.

Dowiedzieliśmy się jakie witaminy zawarte są w tego typu owocach oraz  jakich potrawach możemy je odnaleźć. Nauczyliśmy odróżniać od siebie pomarańcze, mandarynki, pomelo, cytryny, limonki czy grejpfruty.

Po zapoznaniu z wyglądem i kształtem poszczególnych cytrusów rozpoczęliśmy owocowe konkurencje: picie soku z cytryny kończąc go soczystym uśmiechem, jak najszybsze obranie oraz zjedzenie mandarynki oraz przeniesienie zwinnym ruchem limonki za pomocą łyżeczki na szczyt plastikowego kubeczka.

Zajęcia zakończyły się degustacją przepysznych owoców oraz własnoręcznym wyciśnięciem zdrowego soku.

Wychowawcy świetlicy

Katarzyna Mardas

Katarzyna Karpińska

 

Turniej gry w „Dwa ognie” w klasach pierwszych

W dniu 3 lutego wśród uczniów klas pierwszych odbył się wielki turniej gry w „Dwa ognie”.  Uczestnicy zajęć sportowych mogli wykazać się sprytem oraz szybkością starając się trafić lekką piłką w zawodnika z drużyny przeciwnej.

Tego typu zajęcia rozwijają sprawność fizyczną oraz tworzą przyjazną atmosferę współpracy. Dziękujemy za aktywne uczestnictwo wszystkim dzieciom, a zwycięskiej drużynie gratulujemy!

Wychowawcy świetlicy

Katarzyna Mardas

Katarzyna Karpińska

Joanna Wróblewska

 

,,Bądź widoczny na drodze” - przedstawienie teatralne dla przedszkolaków

Uczniowie z klasy II c zaprosili dzieci z przedszkola nr 313, 314 i klas pierwszych na przedstawienie teatralne ,,Bądź widoczny na drodze.” Wcielając się w role bohaterów przedstawiły  dzień zagubionego Wacka mającego kłopoty z dotarciem do szkoły. Wskazówki i rady dotyczące poruszania się po ulicy oraz zachowania się wobec obcych pozwoliły chłopcu odnaleźć drogę do szkoły. Morał z przedstawienia uświadomił gościom konieczność znajomości zasad poruszania się na ulicy oraz potrzebę używania odblasków.

                                                                                                             Mirosława Żukowska

Więcej zdjęć dostępnych w zakładce: GALERIA

 

Wygibasy w dżungli

24 stycznia z okazji karnawału dzieci z grup I i IV uczestniczyły w zabawach sportowo-tanecznych „Wygibasy w dżungli”. Było dużo śmiechu oraz zdrowej rywalizacji w wyścigach rzędów. Koleżanki z klasy czwartej dbały o przestrzeganie zasad fair play oraz pomagały
w sędziowaniu. Zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy, którzy znakomicie poradzili sobie z konkurencjami.

Katarzyna Karpińska, Jolanta Popławska

 

 

Warto pomagać! Zbiórka darów dla Schroniska „Na Paluchu” oraz Fundacji „Mam marzenie”, Kartki dla Szlachetnej Paczki

Serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc przy zbiórce darów dla kotów ze schroniska
oraz zabawek, książek i przyborów dla dzieci z oddziałów onkologicznych.


„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” (Jan Paweł II)

Katarzyna Karpińska

 

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA W GRUPIE I i II

„Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci…”

Z okazji święta tej najpopularniejszej maskotki, zorganizowaliśmy misiowe zajęcia. Dzieci obejrzały slajdy, na których przedstawiono historię pluszowego misia oraz ciekawostki o dwóch gatunkach niedźwiedzi – polarnym i brunatnym. Później uczestnicy, po misiowych bohaterach, zgadywali tytuły bajek. Następnie w grupach, m.in. z klocków, plasteliny, piasku, pasteli, papieru, wykonywaliśmy portrety naszych ulubieńców. Na zakończenie wspólnie obejrzeliśmy film „Sezon na misia”.

Katarzyna Karpińska, Joanna Wróblewska

 

 

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA DLA MAŁYCH PACJENTÓW

 

Ciemno wszędzie, straszno wszędzie, co to będzie, co to będzie…”


Dnia 28.10.2016 w grupie I i II (klasie Ia/Ib) odbyły się zajęcia plastyczno-sportowe
pt. „Ciemno wszędzie, straszno wszędzie, co to będzie, co to będzie…”.

W mrożącej krew w żyłach atmosferze dzieci w kilkuosobowych grupach malowały farbami przerażające dynie. Następnie odbyły się zawody z elementami sportowymi: „Zakręć mumią”, „Konkurs na najstraszniejszą minę”, „Przejście przez bagno”, „Kto jest duchem?”, „Pękające dynie”. Na koniec uczestnicy oglądali film animowany pt. „Hotel Transylwania” oraz raczyli się tematycznym poczęstunkiem. Mimo mrocznego nastroju było dużo radości ze wspólnej zabawy.

Katarzyna Karpińska, Joanna Wróblewska

 

 

DZIEŃ WARZYWNY


W poniedziałek 24.10.2016 r. klasa 1a wraz z klasą 1c świętowała świetlicowy Dzień Warzywny.

Wysłuchaliśmy wiersza S. Karaszewskiego pt. „Witaminowe abecadło” utrwalającego poznaną wiedzę o wartościowych składnikach znajdujących się w warzywach. Dowiedzieliśmy się również, jakie witaminy znajdują się w poszczególnych warzywach. Omówiliśmy jakie potrawy można z nich przygotować. Po serii rozluźniających zagadek i zgadywanek przeszliśmy do przygotowania pysznych degustacyjnych kanapek. Efekty Naszej pracy były nie tylko pyszne, ale i bardzo zdrowe

Zachęcamy wszystkich do częstego jedzenia warzyw!

Katarzyna Mardas

Katarzyna Karpińska

Wychowawcy świetlicy

 

„ZDROWO BO WARZYWNIE”

            W ramach realizacji programu planu pracy przez cały tydzień dzieci z 2a uczestniczyły w zajęciach na temat zdrowego odżywiania. Podczas tych zajęć uczniowie dostrzegli rolę prawidłowego odżywiania się. Poprzez zabawę z  przyjemnością przygotowały warzywno- owocowe zwierzaki, które chętnie skonsumowały. Również wykonały pracę plastyczną dynię, którą barwnie ozdobiły.Liczymy na to , że witaminy dodadzą nam energii.

 Jolanta Popławska

 

 

Konkurs plastyczny "Złota Polska Jesień" rozstrzygnięty.

Bardzo dziękujemy uczniom klas I-III za wzięcie udziału w świetlicowym konkursie plastycznym „Złota polska jesień”. Zgodnie z tematem, dzieci z klas I wykonały ludziki i zwierzęta z darów jesieni, dzieci z klas II bukiety jesienne, a dzieci z klas III pejzaże jesienne. Komisja konkursowa, w swojej ocenie brała pod uwagę pomysłowość i wkład pracy.

Klasy I - pierwsze miejsce: Tomy Nguyen (klasa 1a)
                drugie miejsce: Aleksander Majsterek (klasa 1 c)
                trzecie miejsce: Maxymilian Pakosz (klasa 1 a)

Klasy II - pierwsze miejsce: Kinga Skulska (klasa 2a)
                  drugie miejsce: Ganna Dumitrak (klasa 2d)
                  trzecie miejsce: Oskar Kmin (klasa 2c)

Klasy III - pierwsze miejsce: Daria Świederska (klasa 3e)
                  drugie miejsce: Marta Dolińska (klasa 3b)
                  trzecie miejsce: Antoni Miąskiewicz (klasa 3d)

Pozostali uczestnicy zostali wyróżnieni.

         Za udział w konkursie dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody, dla osób wyróżnionych przygotowano upominki. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Wychowawcy świetlicy:

Katarzyna Mardas
Jolanta Popławska
Malwina Nieckarz-Lieske
Mirosława Żukowska

 

 

„Jesienne potyczki”

                 W październiku w parku Marka Kotańskiego odbyły się „Jesienne Wyścigi Rzędów”.  W zawodach uczestniczyły dzieci z grupy IV. W skład każdej drużyny wchodziły dziewczynki, chłopcy, mama lub babcia. Uczniowie wykonywali zadania z pełnym zaangażowaniem i poświęceniem. Śmiechu i zabaw nie było końca. Zawody sprawiły dużo radości i zdrowej sportowej rywalizacji. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni słodką niespodziankę.

Jolanta Popławska

 

 

Konkurs z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Zadaniem konkursowym było rozpoznanie pięciu nauczycieli po odpowiedziach na pytania. Laureatów wylosowaliśmy spośród osób, które udzieliły trzech poprawnych odpowiedzi. Nagrody otrzymują: Lena Soćko 4c, Maria Długosz 4a, Lena Wysokińska 4a. Gratulujemy J

Katarzyna Karpińska

 

 

ZBIÓRKA DARÓW I KARMY DLA KOTÓW Z WARSZAWSKIEGO SCHRONISKA NA PALUCHU

Nasi milusińscy!

Ubiegły tydzień spędziliśmy w wyjątkowo miłej atmosferze. Tematy o zwierzętach zawsze budzą dużo pozytywnych emocji. Zaczęliśmy od historii naszych domowych milusińskich. Dzieci przyniosły fotografie zwierząt, opowiadały o ich zwyczajach i codziennej opiece. Innego dnia mówiliśmy o zwierzętach świata (płazy, gady, ptaki, ssaki..) Następnie wykonaliśmy zwierzęta z darów jesieni i wykonaliśmy prace plastyczne. Uwieńczeniem tygodnia był konkurs kulinarny ,,Wykonaj smacznego zwierzaka” (według inwencji twórczej). Nietypowe pomysły zaskoczyły nas wszystkich. Pojawił się szczurek, jeże, wąż, stonoga, oraz ogromny żółw!

Mimo niesprzyjającej pogody za oknem u nas zawsze jest wesoło J

Małgorzata Kulig

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

Z okazji Dnia Chłopaka w klasach Ia i IIa zorganizowaliśmy wyścigi rzędów. Celem zajęć było zachęcanie uczniów do aktywności oraz współdziałania w grupie. Podczas wyścigów chłopcy m.in. musieli czołgać się,  pokonać slalom, przewieźć księżniczki latającym dywanem. Dzieci znakomicie się bawiły.

Wszystkim chłopcom z okazji ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia.

Katarzyna Karpińska, Jolanta Popławska

ŚLIWKOWY ZARWRÓT GŁOWY

26 września w klasie Ia i Ic świętowaliśmy dzień na fioletowo. Poznaliśmy różne odmiany śliwek oraz ich właściwości. Owoce te działają korzystnie na trawienie. Poprawiają także samopoczucie.

Dzieci chętnie brały udział w konkurencjach (picie kompotu ze słomki na czas, przejście toru przeszkód ze śliwką na łyżce, drylowanie śliwki). Jeszcze chętniej próbowały ciast z owocami J

Zajęcia zakończyliśmy przygotowując tosty z pysznymi powidłami.

Rodzicom oraz babciom dziękujemy za pomoc w przygotowaniu wyrobów ze śliwkami. Wszystkich zachęcamy do spożywania sezonowych owoców.

Katarzyna Karpińska, Katarzyna Mardas

 

WARZYWNY ZAWRÓT GŁOWY 3D

W naszej grupie doskonale wiemy jak ważne są witaminy w naszym żywieniu. Korzystając z czasu pięknej, złotej jesieni obfitującej w zbiory z sadu i ogrodu postanowiliśmy wykonać zdrowe sałatki warzywne. Pomysłów było mnóstwo. Każdy uczeń, przygotował się doskonale. Sałatki były bardzo urozmaicone pod względem składników, rozdrabiania warzyw, dekoracji i smaku a nawet nazw, które dzieci samodzielnie stworzyły. Radości nie było końca zarówno w tworzeniu jak i w degustacji.

Małgorzata Kulig