I Wiosenny Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Wąsowicza

24 kwietnia w hali Gimnazjum nr 114 przy ul. Malowniczej 31 odbył się I Wiosenny Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Dzielnicy Włochy. Rozgrywki zakończyły się dużym sukcesem dla zawodników z naszej szkoły.

SP 88 reprezentowali: Wojciech Tarka (1C), Adam Tarka (6A), Zofia Tarka (4B) i Maciek Nguyen (6C). Uczniowie zdobyli puchar, dyplomy i medale. Wojciech Tarka zajął I miejsce w kategorii klas I-III – Chłopcy, natomiast jego starszy brat Adam Tarka ukończył zawody na II miejscu (kategoria klasy IV-VI Chłopcy).

Marta Rosiak wyróżnienie

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zofia Laudańska - 11 sprawności

W wyniku testu kwalifikacyjnego, do półfinału konkursu zakwalifikowali się następujący uczniowie:

„Warszawska Syrenka”

Kolejna edycja Dzielnicowego Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” za nami. Podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku Szkoła Podstawowa nr 88 odniosła sukces. Jednak podczas Gali Laureatów w Domu Kultury Włochy okazał się on spektakularnym sukcesem, który przerósł nasze najśmielsze oczekiwania!

W gronie laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły, zajmując czołowe miejsca:

Gabriel Serwin            kl. 6b

Zwycięzcy, tj. laureaci I miejsc - Artur i Mikołaj będą reprezentować Dzielnicę Włochy w etapie mazowieckim „Warszawskiej Syrenki”.

„...Nie wierzę”, ,,Nie mogę wydobyć słowa”, ,,Warto było…” to słowa uczniów, którzy pełni emocji odbierali dyplomy i nagrody. Wielka to radość, kiedy talent dziecka i trud nauczyciela przynoszą tak duży sukces. Daje on satysfakcję zarówno laureatom, jak i nauczycielom przygotowującym do konkursu, dla szkoły zaś stanowi olbrzymie wyróżnienie.

Wszystkim tegorocznym uczestnikom konkursu, młodszym i  starszym, gratulujemy i życzymy tak wysokich osiągnięć w kolejnych edycjach, pozostałych zaś zachęcamy do wzięcia w nich udziału. Warto !!!

Monika Przybylińska i Irena Kisielew,

nauczyciele przygotowujący do konkursu

"OD ZABAWY DO SPORTU”

24.11. 2016 w Gimnazjum nr 114 przy ul. Malowniczej odbyły się zawody sportowe przeznaczone dla kl. II-IV ,,Od zabawy do sportu”. Dzieci zostały przygotowane według programu „Od zabawy do sportu”, który ma na celu podniesienie sprawności fizycznej dzieci z najmłodszej grupy szkolnej,  przygotowanie ich do uczestnictwa w szeroko pojętej kulturze fizycznej, uczestnictwa w sporcie oraz do odbioru widowiska sportowego. Z dzielnicy Włochy udział  wzięły reprezentacje wszystkich szkół podstawowych .Jest nam bardzo miło poinformować, iż reprezentacja naszej szkoły wywalczyła I miejsce! Tym samym awansowała do rozgrywek na poziomie warszawskim i reprezentowała dzielnicę Włochy. Rozgrywki odbyły się 1.12.2016. Z naszej szkoły oprócz dzielnych zawodników ciężko pracujących przy poszczególnych konkurencjach, przybyli też kibice, którzy dzielnie dopingowali naszym sportowcom(uczniowie kl.3c z wychowawcą). Rywalizacja była zacięta i bardzo wyrównana. Drużyna naszej szkoły zajęła VI miejsce w Warszawie. To bardzo dobry wynik! Gratulujemy naszym zawodnikom i nauczycielom!