I Wiosenny Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Wąsowicza

24 kwietnia w hali Gimnazjum nr 114 przy ul. Malowniczej 31 odbył się I Wiosenny Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Dzielnicy Włochy. Rozgrywki zakończyły się dużym sukcesem dla zawodników z naszej szkoły.

SP 88 reprezentowali: Wojciech Tarka (1C), Adam Tarka (6A), Zofia Tarka (4B) i Maciek Nguyen (6C). Uczniowie zdobyli puchar, dyplomy i medale. Wojciech Tarka zajął I miejsce w kategorii klas I-III – Chłopcy, natomiast jego starszy brat Adam Tarka ukończył zawody na II miejscu (kategoria klasy IV-VI Chłopcy).

Gratulujemy!

Wyniki konkursu Kangur matematyczny 2017:

Klasy drugie:

Michał Denkiewicz wynik bardzo dobry

Pola Stańczyk wyróżnienie

Klasy trzecie:

Marta Antoniewicz wyróżnienie

Stanisław Kowalczyk wyróżnienie

Marta Rosiak wyróżnienie

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”:

klasa 2a:

Anna Maliszewska - 6 sprawności

Artur Łukuć - 10 sprawności

klasa 2c:

Marta Pacek - 11 sprawności

Martyna Polska - 11 sprawności

Amelia Turowska - 2 sprawności

klasa 2d:

Jan Kupicz - 10 sprawności

Szymon Godlewski - 10 sprawności

klasa 3c:

Urszula Milancej - 10 sprawności

klasa 3d:

Marta Antoniewicz - 9 sprawności

Zofia Laudańska - 11 sprawności

W wyniku testu kwalifikacyjnego, do półfinału konkursu zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Jan Kupicz (klasa 2d)

Szymon Godlewski (klasa 2d)

Zofia Laudańska (klasa 3d)

Wyniki Stypendiady Wczesnoszkolnej

klasy 2-3

Konkurs ortograficzny:

Antoniewicz Marta - 3d - wyróżnienie

Chudoń Filip – 3d – wyróżnienie

Konkurs matematyczny:

Foltyn Wiktoria – 2a – III miejsce

Rosiak Marta – 3e – wyróżnienie

Gałecka Magdalena – 3c – III miejsce

Wolińska Zofia – 3a - wyróżnienie

Doan Sylwia – 3b – wyróżnienie

Wrzesińska Ewa – 3c – wyróżnienie

Krupa Sandra – 2a – wyróżnienie

Zawisza Maja – 2a – wyróżnienie

Potyrała Michał – 2b – wyróżnienie

Uczniom i Nauczycielom serdecznie gratuluję

- koordynator szkolny A. Kuligowska

Podwójny sukces SP nr 88

w jubileuszowym 40. Konkursie Recytatorskim

„Warszawska Syrenka”

Kolejna edycja Dzielnicowego Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” za nami. Podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku Szkoła Podstawowa nr 88 odniosła sukces. Jednak podczas Gali Laureatów w Domu Kultury Włochy okazał się on spektakularnym sukcesem, który przerósł nasze najśmielsze oczekiwania!

W gronie laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły, zajmując czołowe miejsca:

w kategorii klas  I-III:

I miejsce              Artur Łukuć        kl. 2a

III miejsce           Antosia Madej     kl. 3c

wyróżnienia         Sebastian Klimiuk       kl. 1a

Tomasz Bui                  kl. 2a

Marta Antoniewicz      kl. 3d

w kategorii klas IV- VI:

I miejsce               Mikołaj Nowowiejski   kl. 5a

II miejsce              Franek Janicki             kl. 5a

wyróżnienia           Zofia Tarka                 kl. 4b

Gabriel Serwin            kl. 6b

Zwycięzcy, tj. laureaci I miejsc - Artur i Mikołaj będą reprezentować Dzielnicę Włochy w etapie mazowieckim „Warszawskiej Syrenki”.

„...Nie wierzę”, ,,Nie mogę wydobyć słowa”, ,,Warto było…” to słowa uczniów, którzy pełni emocji odbierali dyplomy i nagrody. Wielka to radość, kiedy talent dziecka i trud nauczyciela przynoszą tak duży sukces. Daje on satysfakcję zarówno laureatom, jak i nauczycielom przygotowującym do konkursu, dla szkoły zaś stanowi olbrzymie wyróżnienie.

Wszystkim tegorocznym uczestnikom konkursu, młodszym i  starszym, gratulujemy i życzymy tak wysokich osiągnięć w kolejnych edycjach, pozostałych zaś zachęcamy do wzięcia w nich udziału. Warto !!!

Monika Przybylińska i Irena Kisielew,

nauczyciele przygotowujący do konkursu

"OD ZABAWY DO SPORTU”

24.11. 2016 w Gimnazjum nr 114 przy ul. Malowniczej odbyły się zawody sportowe przeznaczone dla kl. II-IV ,,Od zabawy do sportu”. Dzieci zostały przygotowane według programu „Od zabawy do sportu”, który ma na celu podniesienie sprawności fizycznej dzieci z najmłodszej grupy szkolnej,  przygotowanie ich do uczestnictwa w szeroko pojętej kulturze fizycznej, uczestnictwa w sporcie oraz do odbioru widowiska sportowego. Z dzielnicy Włochy udział  wzięły reprezentacje wszystkich szkół podstawowych .Jest nam bardzo miło poinformować, iż reprezentacja naszej szkoły wywalczyła I miejsce! Tym samym awansowała do rozgrywek na poziomie warszawskim i reprezentowała dzielnicę Włochy. Rozgrywki odbyły się 1.12.2016. Z naszej szkoły oprócz dzielnych zawodników ciężko pracujących przy poszczególnych konkurencjach, przybyli też kibice, którzy dzielnie dopingowali naszym sportowcom(uczniowie kl.3c z wychowawcą). Rywalizacja była zacięta i bardzo wyrównana. Drużyna naszej szkoły zajęła VI miejsce w Warszawie. To bardzo dobry wynik! Gratulujemy naszym zawodnikom i nauczycielom!

Małgorzata Kulig/zespół WF