Znamy wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej. Uczniowie naszej szkoły uzyskali wysokie miejsca w skali ogólnopolskiej. Dwoje z nich zdobyło tytuł laureata.

Celem olimpiady była popularyzacja i poszerzanie wiedzy na temat wierzeń religijnych starożytnej Grecji i Rzymu. Organizatorem konkursu był OLIMPUS.

W konkursie brało udział prawie 4000 uczniów. Zadania obejmowały wiedzę z całej mitologii greckiej. Reprezentanci naszej szkoły, którzy zaszli najwyżej to: Sergio Arriagada Ivanov (5 miejsce w Polsce) i Klara Kolczyńska (14 miejsce w Polsce). Uczniowie udowodnili, że mitologia nie jest ich piętą Achillesa. Co więcej, pokazali, że mogą wejść na Parnas, czyli osiągnąć sukces.

Aleksandra Kolasa

 


Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.