W dniu 20 września nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję „Sprzątanie świata – Polska”. Temat tegorocznej edycji to „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”.

Uczniowie z klas: VI a, VI b i VI d posprzątali teren wokół szkoły oraz pobliski park. Zebrali kilka worków śmieci.

Dzieci włączyły się również w segregowanie odpadów. Przed szkołą stanął ogromny kontener na makulaturę. Uczniowie cały dzień przynosili ciężkie paczki papieru. Łącznie zostało zebranych ponad dwie i pół tony makulatury. W ten sposób dzieci po raz kolejny uratowały przed ścięciem kilkadziesiąt drzew. Najbardziej w akcję zaangażowała się klasa 3b, zbierając 681 kg makulatury.

W działania promujące postawy ekologiczne włączyła się również świetlica szkolna. Wychowawczynie zainaugurowały zbiórkę zakrętek. Dochód z akcji zostanie przeznaczony na pomoc 7-latkowi cierpiącemu na mózgowe porażenie dziecięce. Poza tym w ramach programu „Warszawska ENERGIA – od poznania do EKO-działania” w świetlicy zbierane są zużyte baterie. Obydwie akcje cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów.

Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom oraz nauczycielom, którzy włączyli się w
prowadzone w szkole akcje ekologiczne.