21 września nasza szkoła włączyła się w akcję „Sprzątanie świata – Polska”.

W piątkowe popołudnie uczniowie klas: 4c, 5a i 5d pod opieką wychowawców spotkali się, by oczyścić teren okolicy szkoły ze śmieci. Dzieci były zdumione, że w ciągu godziny, na pozornie czystych trawnikach,  udało im się zebrać trzy worki śmieci.

Tego dnia można było również przynieść do szkoły makulaturę. Nazbieraliśmy ogromny kontener papieru.  Zostanie on  powtórnie przetworzony, dzięki czemu uratujemy niejedno drzewo. W zbiórkę najbardziej zaangażowały się klasy: 3a i 5a. Każda dostarczyła ponad 200 kg makulatury.

Działania naszych młodych ekologów nie skończą się na tej jednej akcji. Teraz możemy codziennie zmniejszać ilość odpadów, które trafiają na wysypisko. Na każdym korytarzu stanęły bowiem kosze do segregacji odpadów.

           Wszystkim, którym los naszej planety nie jest obojętny, serdecznie dziękuję za zaangażowanie.

Koordynator akcji: Monika Wultańska


Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.