2 kwietnia 1919 roku zostało założone w Krakowie Towarzystwo Matematyczne, przekształcone w Polskie Towarzystwo Matematyczne (PTM). W ramach Jubileuszowego Roku Matematyki 2019, który uświetnia stulecie powstania PTM, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie „Fraktal na stulecie”. Fraktale są tworami matematycznymi, które są nie tylko obiektami teoretycznymi, ale mają również zastosowanie w życiu codziennym. Twórcą fraktali był polski matematyk Wacław Sierpiński.

Uczniowie wykonywali zdjęcia znalezionych w przyrodzie fraktali oraz tworzyli fraktale na lekcjach informatyki, używając programu Scratch.

31 maja 2019 roku uczniowie klas VII i VIII ułożyli czwarty etap konstrukcji Trójkąta Sierpińskiego. Nasz żywy trójkąt składał się z 81 uczniów.

Udział w projekcie dał uczniom możliwość odkrywania piękna matematyki przez naukę i zabawę.

Małgorzata Banach-Roppel


Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.