Ogłoszenia

PROGRAM do zajęć z przedmiotu WYCHOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE

WĘDRUJĄC KU DOROSŁOŚCI

„MOWA NIENAWIŚCI”

Zgodnie z zaleceniem Urzędu m. st. Warszawy w klasach I-VIII zostały przeprowadzone zajęcia dotyczące „mowy nienawiści”.

ZIMA w MIEŚCIE – zwrot za niewykorzystane posiłki

Zgodnie z pkt 10 Ramowego regulaminu feryjnej placówki edukacyjnej, zwrot opłaty za niewykorzystane przez uczestnika posiłki dokonywany będzie po zakończeniu programu, do dnia 29 marca 2019 r., wniosek rodzica (zamieszczony poniżej) ze wskazaniem dni, w których był nieobecny.

W związku z powyższym podania należy składać w sekretariacie szkoły w nieprzekraczalnym terminie do dnia 25 marca b.r.

Jednocześnie przypominam, że zwrot za niewykorzystane przez uczestnika posiłki, nastąpi tylko w przypadku zgłoszenia nieobecności w sposób określony w pkt 9 regulaminu.

PODANIE o zwrot opłaty za niewykorzystane posiłki

ZAPROSZENIE NA DZIEŃ OTWARTY DLA PRZYSZŁOROCZNYCH 6 i 7 – LATKÓW

zaproszenie 2019_2020

Zapisy odbywają się za pomocą systemu elektronicznej rekrutacji https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl/vintro-parents/main.action

Więcej informacji na temat programu oraz postępowania rekrutacyjnego na stronie Dzielnicy: http://ud-wlochy.waw.pl/page/25,aktualnosci.html?id=2969

Jednocześnie informujemy, że niepotwierdzenie woli przez kandydatów (którzy wzięli udział w rekrutacji podstawowej), czyli nie złożenie w szkole wydrukowanej i podpisanej karty wraz z potwierdzeniem opłaty/zaświadczeniem o zwolnieniu z opłat jest traktowane, jako rezygnacja z udziału w programie Zima w Mieście 2019. W systemie zostają dane osobowe ww. kandydatów, którzy nadal mogą ubiegać się o przyjęcie w rekrutacji uzupełaniającej.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Liczne wydarzenia świąteczne, kino, teatr, koncert – do wyboru, do koloru!

Szanowni Państwo!

Dzieje się! Świątecznie, warsztatowo, koncertowo, prezentowo… Do wyboru, do koloru! Partnerstwo Lokalne Włochy przygotowało dla Państwa grudniowy „Kalendarz świątecznych wydarzeń” z wydarzeniami w naszej dzielnicy!  Na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie. Są konkursy, kiermasze, przedstawienia dla dzieci, są cyrkowe Mikołajki, warsztaty robienia pierniczków i ozdób choinkowych. Jest też „Mikołajkowa zawierucha”16 grudnia… Łącznie ponad 20 wydarzeń!  Przeglądajcie, wybierajcie, uczęszczajcie! Do zobaczenia!

Ponadto kino ADA zaprasza na 2 ciekawe filmy – dramat „Pierwszy człowiek” z Ryan’em Goslingiem oraz cudowny „Dziadek do orzechów”Disneya. Szczegóły – https://dkwlochy.pl/index.php/repertuar/829-pierwszy-czlowiek oraz https://dkwlochy.pl/index.php/repertuar/832-dziadek-do-orzechow

Serdecznie zapraszamy także na koncert „Muzyka Jana Sebastiana Bacha we Włochach”. Niedziela 9 grudnia, godz. 19.00, Kościół Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, ul. Rybnicka 27. W czasie koncertu zostaną wykonane utwory skomponowane przez Jana Sebastiana Bacha: suita orkiestrowa h-moll nr 2, BWV 1067 oraz motet „Jezu, ma radości”, BWV 227. Wystąpią: chór kameralny „In Laetitia”, Paweł Kucharczyk – pozytyw, Barbara Kucharczyk – dyrygent, Furibondo – kameralny zespół muzyki dawnej. Do zobaczenia! Szczegóły – http://ud-wlochy.waw.pl/page/25,aktualnosci.html?id=2999


Z kolei Młodzieżowy Krytyczny Kącik Towarzyski zaprasza na warsztat „Sztuka pięknego mówienia”. Sobota 8 grudnia, w godz. 16.00-18.00, DK Włochy ul. Chrobrego 27. Dzięki ćwiczeniom z dykcji, impostacji i emisji głosu uczestnicy nabiorą większej pewności siebie. Szczegóły – https://dkwlochy.pl/index.php/102-aktualnosci/aktualnosci-dkw/842-sztuka-pieknego-mowienia-warsztaty


Nie zabraknie także kolejnego spektaklu teatralnego. Tym razem zapraszamy na „Opowiadanie o Zoo”. Niedziela 9 grudnia, godz. 18.00, Dom Kultury Włochy, ul. Chrobrego 27. Spektakl wyłącznie dla widzów dorosłych. Wstęp wolny. Szczegóły – https://dkwlochy.pl/index.php/102-aktualnosci/aktualnosci-dkw/825-spektakl-teatralny-opowiadanie-o-zoo

 

 

Informacja dla Rodziców – ZIMA W MIEŚCIE 2019

ZIMA W MIEŚCIE 2019

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna    

Zapraszam dzieci z klas VI-VIII

na cykl warsztatów

Jak pokonać nieśmiałość? 

Zajęcia w soboty w godzinach 9:00-11:00

Terminy: 24.11, 1.12, 8.12, 15.12

Zapisy telefoniczne: 22 846 19 18

 

 

LIST DYREKTORA SZKOŁY

ROZBUDOWA SZKOŁY

 

LIST MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ ORAZ GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO DO RODZICÓW I OPIEKUNÓW UCZNIÓW

 

Regionalna Konferencja Rad Rodziców

Program II Mazowieckiej  Regionalnej Konferencji Rad Rodziców –  06.11.2018r

 

Warsztaty dla młodzieży

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna nr 22 serdecznie zaprasza na warsztaty: „Poznaj siebie – lepiej zaplanuj swoją przyszłość”.

Na zajęciach skoncentrujemy się na lepszym samopoznaniu oraz pracy w grupie.

Dokonamy analizy SWOT oraz stworzymy IPD.

Warsztat podzielony jest na dwie części,

zapraszamy 27.10 godzina 10:00-13:00 oraz 3.11 godzina 10:00-13:00

Warsztat kierowany do dzieci z klas VIII SP oraz III Gimnazjum.

Zapisy telefoniczne 22 846 19 18.

 

 

Warsztat kreatywności

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna serdecznie zaprasza na warsztat kreatywności. Podczas zajęć dowiemy się co to jest kreatywność, jak ją rozwijać, nie zabraknie również twórczych zabaw.

Zapraszamy w najbliższą sobotę (20.10) w godzinach 8:00 – 11:00.

Warsztat kierowany do dzieci z klas IV-VIII SP.

Zapisy telefoniczne 22 846 19 18.

 

Polskie Stowarzyszenie Terapeutów Integracji Sensorycznej SI (PSTIS) ogłasza w dniach:

22-28 października 2018 roku

VII Ogólnopolski Tydzień Bezpłatnych Konsultacji 

w zakresie integracji sensorycznej 

(OTBK SI)

Każdy Rodzic zaniepokojony rozwojem sensoryczno-motorycznym (zmysłowo-ruchowym) swojego dziecka będzie mógł skorzystać z pomocy terapeuty integracji sensorycznej. W dniu 18 października 2018 roku na stronie http://pstis.pl w zakładce „Dla Rodziców” pojawią się adresy oraz numery telefonów do terapeutów zrzeszonych w PSTIS, którzy będą brali udział w OTBK SI. 

Gorąco zachęcam do propagowania naszej akcji!

Marta Illukiewicz

Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Integracji Sensorycznej SI

 

 

 

Dzień Edukacji Narodowej

Szanowni Państwo

            W związku z zaplanowaną, w dniu 15 października br., akademią z okazji Dnia Edukacji Narodowej, informujemy, że zajęcia lekcyjne w tym dniu będą odbywały się tylko do godziny 13.45.  Uczniowie, którzy kończą zajęcia później, wychodzą ze szkoły po 6. godzinie lekcyjnej.

            Zwracamy się z uprzejmą prośbą do rodziców dzieci uczęszczających do świetlicy o wcześniejsze odebranie  swoich pociech, co umożliwi wychowawcom świetlicy udział w uroczystości.

            Prosimy o wyrozumiałość.

                                                                                              Nauczyciele SP 88

 

Ogólnopolska Gra Kryptopogiczna Stowarzyszenie Kulturalno-Turystyczne VIATOR 
Ul. Fredry 3,
61-701 Pozna

ZAPROSZENIE DLA NAUCZYCIELI I UCZNIÓW

Szanowni Państwo,

mamy przyjemność przedstawić Państwu nieodpłatną, edukacyjną grę internetową, która łączy w sobie elementy historii, matematyki i logiki. Jest doskonałą propozycją edukacyjną dla uczniów, studentów, nauczycieli i nie tylko.

Łamacze Szyfrów, bo o tej grze mowa, powstała pod wpływem inspiracji dziejami polskich kryptologów, którzy przed II Wojną Światową złamali kod Enigmy. Nasza gra wprowadza młodych ludzi w świat kryptologii, wiodąc ich w niezwykle interesujący sposób od starożytnych metod utajniania informacji, po wojenne zmagania z niemieckim szyfrem Enigmy. Na wszystkich poziomach gry uczestnicy rozwijają swoje umiejętności matematyczne, uczą się logicznego myślenia i stykają się z nieznaną powszechnie historią. 

Gra ŁAMACZE SZYFRÓW to również kształtowanie zdolności pracy w grupie, gdyż biorą w niej udział trzyosobowe zespoły. Ta z drużyn, która jako pierwsza, po przejściu wszystkich etapów, ułoży napis ENIGMA na wirtualnych rotorach, zwycięża w grze i wygrywa nagrodę główną.

Będziemy niezwykle wdzięczni za przekazanie uczniom informacji o naszej grze i zachęcenie ich do wzięcia w niej udziału. Jednocześnie zapraszamy również Państwa do zmierzenia się z tajemnicą Enigmy, gdyż gra proponuje różne poziomy trudności dla ludzi w każdym wieku.

Poniżej zamieszczamy linki do informacji skierowanych do uczniów. Szczegóły znajdą Państwo na stronie www.lamaczeszyfrow.pl

PLAKAT i ULOTKA:

  

– https://lamaczeszyfrow.pl/2018/Lamacze_Szyfrow_POSTER_duzy.jpg
–  https://lamaczeszyfrow.pl/2018/Lamacze_Szyfrow_UCZNIOWIE.pdf

Łącząc wyrazy szacunku,
Szymon Dąbrowski – zespół lamaczeszyfrow.pl

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu Patriotyzm Jutra

 

 

 

 


Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.