Warsztat kreatywności

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna serdecznie zaprasza na warsztat kreatywności. Podczas zajęć dowiemy się co to jest kreatywność, jak ją rozwijać, nie zabraknie również twórczych zabaw.

Zapraszamy w najbliższą sobotę (20.10) w godzinach 8:00 – 11:00.

Warsztat kierowany do dzieci z klas IV-VIII SP.

Zapisy telefoniczne 22 846 19 18.

Polskie Stowarzyszenie Terapeutów Integracji Sensorycznej SI (PSTIS) ogłasza w dniach:

22-28 października 2018 roku

VII Ogólnopolski Tydzień Bezpłatnych Konsultacji

w zakresie integracji sensorycznej

(OTBK SI)

Każdy Rodzic zaniepokojony rozwojem sensoryczno-motorycznym (zmysłowo-ruchowym) swojego dziecka będzie mógł skorzystać z pomocy terapeuty integracji sensorycznej. W dniu 18 października 2018 roku na stronie http://pstis.pl w zakładce „Dla Rodziców” pojawią się adresy oraz numery telefonów do terapeutów zrzeszonych w PSTIS, którzy będą brali udział w OTBK SI.

Gorąco zachęcam do propagowania naszej akcji!

Marta Illukiewicz

Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Integracji Sensorycznej SI

Szanowni Państwo

W związku z zaplanowaną, w dniu 15 października br., akademią z okazji Dnia Edukacji Narodowej, informujemy, że zajęcia lekcyjne w tym dniu będą odbywały się tylko do godziny 13.45.  Uczniowie, którzy kończą zajęcia później, wychodzą ze szkoły po 6. godzinie lekcyjnej.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą do rodziców dzieci uczęszczających do świetlicy o wcześniejsze odebranie  swoich pociech, co umożliwi wychowawcom świetlicy udział w uroczystości.

Prosimy o wyrozumiałość.

Nauczyciele SP 88

Ogólnopolska Gra Kryptopogiczna Stowarzyszenie Kulturalno-Turystyczne VIATOR
Ul. Fredry 3,
61-701 Pozna

ZAPROSZENIE DLA NAUCZYCIELI I UCZNIÓW

Szanowni Państwo,

mamy przyjemność przedstawić Państwu nieodpłatną, edukacyjną grę internetową, która łączy w sobie elementy historii, matematyki i logiki. Jest doskonałą propozycją edukacyjną dla uczniów, studentów, nauczycieli i nie tylko.

Łamacze Szyfrów, bo o tej grze mowa, powstała pod wpływem inspiracji dziejami polskich kryptologów, którzy przed II Wojną Światową złamali kod Enigmy. Nasza gra wprowadza młodych ludzi w świat kryptologii, wiodąc ich w niezwykle interesujący sposób od starożytnych metod utajniania informacji, po wojenne zmagania z niemieckim szyfrem Enigmy. Na wszystkich poziomach gry uczestnicy rozwijają swoje umiejętności matematyczne, uczą się logicznego myślenia i stykają się z nieznaną powszechnie historią.

Gra ŁAMACZE SZYFRÓW to również kształtowanie zdolności pracy w grupie, gdyż biorą w niej udział trzyosobowe zespoły. Ta z drużyn, która jako pierwsza, po przejściu wszystkich etapów, ułoży napis ENIGMA na wirtualnych rotorach, zwycięża w grze i wygrywa nagrodę główną.

Będziemy niezwykle wdzięczni za przekazanie uczniom informacji o naszej grze i zachęcenie ich do wzięcia w niej udziału. Jednocześnie zapraszamy również Państwa do zmierzenia się z tajemnicą Enigmy, gdyż gra proponuje różne poziomy trudności dla ludzi w każdym wieku.

Poniżej zamieszczamy linki do informacji skierowanych do uczniów. Szczegóły znajdą Państwo na stronie www.lamaczeszyfrow.pl

PLAKAT i ULOTKA:

– https://lamaczeszyfrow.pl/2018/Lamacze_Szyfrow_POSTER_duzy.jpg
–  https://lamaczeszyfrow.pl/2018/Lamacze_Szyfrow_UCZNIOWIE.pdf

Łącząc wyrazy szacunku,
Szymon Dąbrowski – zespół lamaczeszyfrow.pl

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu Patriotyzm Jutra