Na ten tytuł pracowaliśmy cały rok!

Krzewienie patriotyzmu wśród młodego pokolenia zawsze było dla nas sprawą priorytetową, dlatego, gdy usłyszeliśmy o programie Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej Niepodległa 1918-2018, nie mieliśmy wątpliwości, że to coś dla nas.

Pod czujnym okiem historyków nauczyciele wraz z uczniami wzięli udział w konkursie pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, który trwał od 1 września 2017 do 31 grudnia 2018 roku. Zrealizowano siedem zadań, które potwierdzone zostały obszernymi sprawozdaniami z „wędrówki” po miano „Szkoły Niepodległej”. Drogę po ten zaszczytny tytuł wyznaczały szlaki: Trzech Świąt Rzeczypospolitej, Współtwórców Niepodległości, Żołnierzy Niepodległości, Dróg do Niepodległości i Pierwszych Dni Wolności

Do programu przystąpiło 400 szkół i przedszkoli z całej Polski. Nie wszystkim udało się przejść symbolicznymi szlakami. My dotarliśmy do celu! Znaleźliśmy się wśród 215 wyróżnionych placówek!

 8 lutego br. w Sali Kolumnowej Sejmu RP pani Małgorzata Zgagowska, szkolny koordynator konkursu, odebrała certyfikat potwierdzający zdobycie miano „Szkoły Niepodległej”. Jesteśmy z niego bardzo dumni!

                                                                                                        Ewa Ryłko


Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.