Od wielu już lat w Szkole Podstawowej nr 88 przy ul. Radarowej 4b w październikowy dzień, dzieci z klas pierwszych bardzo uroczyście wstępują w uczniowskie szeregi szkoły.W tak ważnym wydarzeniu uczestniczą również ich rodzice i opiekunowie. Uroczystość Pasowania na Ucznia uświetniają swoją obecnością również przedstawiciele władz dzielnicy i przyjaciele szkoły.

Oprawa artystyczna tego szczególnego dnia zmienia się rokrocznie, zależy od twórczej inwencji nauczycieli, uczniów i rodziców.

Również i w tym roku podczas uroczystości pod adresem maluchów padło wiele ciepłych i serdecznych słów ze strony Dyrekcji Szkoły, jak również starszych członków społeczności szkolnej –  przewodniczącego  Samorządu Uczniowskiegoi przedstawiciela uczniów klas czwartych. Dzieci zaprezentowały się w krótkim programie artystycznym. Wykonały to doskonale. Każda klasa mogła być z siebie dumna.

Po odśpiewaniu hymnu narodowego nastąpiły kolejne ważne momenty włączenia dzieci w uczniowskie szeregi. Najpierw pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę na sztandar szkoły, a potem nastąpił akt pasowania na ucznia przez panie Dyrektor. Zakończeniem części oficjalnej było podpisanie przez wybranych uczniów pamiątkowej listy każdej klasy.

   Emocji było wiele i nareszcie nadszedł czas na niespodzianki. Uczniowie otrzymali swój pierwszy w życiu dokument – legitymację szkolną, a także identyfikator. Dużo radości sprawiły im pamiątkowe dyplomy oraz wiele upominków, m.in. kolorowe zakładki do książek. Uroczystość uświetniły grupowe zdjęcia klas.

  Ostatnim punktem programu, który na stałe wszedł do tradycji szkoły było wspólne posadzenie krzewów przez rodziców i uczniów w ogrodzie szkolnym, przy których każda klasa wykonała pamiątkowe zdjęcie. W ten sposób staramy się rozbudzać zainteresowanie dzieci przyrodą, uświadamiać potrzebę kontaktu z nią, uczymy właściwych zachowań wobec niej i uwrażliwiamy na jej piękno.

   Ma to dla nas, wychowawców, również dużą wartość sentymentalną, ponieważ stanowią po latach trwały ślad pozostawiony przez naszych wychowanków.  Mamy nadzieję, że ta uroczystość na długo zostanie w pamięci pierwszoklasistów…

…A Ty,..czy pamiętasz ten dzień, w którym zostałeś pasowany na ucznia klasy pierwszej ???

 

                                                              Monika Przybylińska i Grażyna Kromska

                                                             wychowawczynie klas I

 


Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.