Tegoroczne obchody Dnia Patrona Szkoły Podstawowej im. Gabriela Narutowicza odbyły się 15 lutego. Społeczność szkolna w tym dniu uczestniczyła w uroczystej akademii, która przybliżała sylwetkę patrona oraz znaczenie jego działań dla narodu polskiego.

Program artystyczny przedstawili uczniowie klas siódmych i ósmych oraz chór szkolny. Fakty z życia Gabriela Narutowicza prezentowane przez narratora, nomen omen Gabriela, ożywiały występy wokalno – muzyczne oraz pokazy taneczne uczniów nawiązujące w swej treści do czasów życia i działalności Prezydenta Niepodległej Polski. Duża dynamika i oryginalność występu przykuwała uwagę widzów. W  tle widowiska z portretu spoglądał na wszystkich sam bohater uroczystości. Dekorację dopełniały biało-czerwone barwy podkreślające charakter akademii.

Obecna na uroczystości Pani Dyrektor – Ada Kołakowska pogratulowała uczniom występu oraz podziękowała nauczycielom, którzy przygotowali akademię.

W ten sposób społeczność uczniowska oddała szacunek i uczciła pamięć swojego patrona.

Adriana Karska