Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH ORAZ PONADGIMNAZJALNYCH NA ROK SZKOLNY 2019/2020

 

Drodzy Uczniowie,
dziś rozpoczyna się rekrutacja do liceów ogólnokształcących, techników, szkół branżowych I stopnia na rok szkolny 2019/2020.

Od 13 maja od godz. 8.00 do 20 maja do godz. 15.00 uczniowie klas ósmych szkół podstawowych i klas trzecich oddziałów gimnazjalnych będą mogli dokonać rejestracji wniosku o przyjęcie do szkoły w elektronicznym systemie rekrutacji, pod adresem: https://warszawa.edu.com.pl.

Wypełniony wniosek należy wydrukować, podpisać i złożyć w szkole pierwszego wyboru w terminie od 13 maja od godz. 8.00 do 20 maja do godz. 15.00.

Powodzenia!

 

Z uwagi na trudny dla uczniów wybór dalszego kierunku kształcenia, portal http://www.wybieramszkole.pl/ zaktualizował ofertę szkół warszawskich na zgodną z oferta umieszczoną w elektronicznym systemie rekrutacji.

Wszystkim kandydatom biorącym udział w elektronicznej rekrutacji, proponujemy aby na portalu http://www.wybieramszkole.pl/ obliczyć swoje punkty, sprawdzić swoje szanse i stworzyć swoją listę TOP-KLAS. Można również sprawdzić jaki był w poprzednim roku próg punktowy w analogicznej klasie, a jaki przedział punktowy w szkole. 
Możliwości wyszukiwania i przeglądania klas/szkół są duże, można wyszukiwać, np
– wg lokalizacji,
– wg typu oddziału,
– wg przedmiotów rozszerzonych,
– wg języków obcych.
 Warto również sprawdzić czy do wybranej klasy są dodatkowe sprawdziany oraz jakie przedmioty są punktowane.
 
Wszystkim tegorocznym kandydatom życzymy trafnych wybrów.
_______________________________________________________________________________________
 

Szanowni Państwo,
na stronach biura Edukacji m.st. Warszawy jest już dostępny wykaz szkół ponadpodstawowych/ponadgimnazjalnych, które będą prowadziły rekrutację w roku szkolnym 2019/20.

http://edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/rekrutacja/po-szkole-podstawowejpo-gimnazjum/20336_rekrutacja-do-szkol?fbclid=IwAR3EmUlKCq_sfEsxWNHhIi5sQOnE0rZUa6KqX8qyUI6wIvvvYG9BUUR2ZAg

Kolejne informacje dotyczące rekrutacji będą publikowane na stronie internetowej Biura Edukacji (http://edukacja.warszawa.pl/) w zakładce Rekrutacja   Po szkole podstawowej / po gimnazjum.

 

Komunikat MEN na temat rekrutacji na rok szkolny 2019-2020

PREZENTACJA_rekrutacja_podstawowka_2019-2020

List Minister Edukacji do Rodziców

Ulotka dotycząca rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019-2020

WYKAZ SZKÓŁ

Plan naboru do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2019/2020


Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.