NAJLEPSI W SZKOLE

Od kilku lat w naszej szkole organizowany jest konkurs o „Puchar Dyrektora Szkoły”. Biorą w nim udział uczniowie klas 4-8. Wszystkie zespoły klasowe są oceniane za dorobek całego semestru szkolnego. Kryteria brane pod uwagę to: zachowanie, frekwencja, średnia ocen oraz wyniki w konkursach.

W roku szkolnym 2017/2018 nagrodę zdobyli uczniowie klasy 6a, których średnia ocen ze wszystkich przedmiotów wynosiła 4,85. Niewątpliwie zasłużyli na takie wyróżnienie, ponieważ ciężko pracowali cały rok.

Imponujący wynik i tytuł najlepszej klasy zobowiązuje, dlatego życzymy im jeszcze większych sukcesów i wytrwałości w dążeniu do celu. Jesteśmy dumni, że mamy tak pracowitych i ambitnych uczniów.

NAGRODA DYREKTORA 2017/2018

• Najwyższa średnia i wzorowe zachowanie: Zuzanna Modzelewska (7a) – średnia 5,91, Adam Hnatkowski (4c) – średnia 5,55
  • Za osiągnięcia artystyczne i promowanie szkoły: Dominika Bystrzejewska (6b)
  • Za zdobycie tytułu „Czytelnik Roku” : Aleksandra Żółtowska (3a), Maciej Szpindler (6b)

MŁODZI PATRIOCI

Jak dziś mówić o wdzięczności za dar Polski Niepodległej tym, którzy nie pamiętają czasów, kiedy naszego kraju nie było na mapach świata? Ciągle się nad tym zastanawiamy, jak tę prawdę przybliżać szczególnie najmłodszym, którzy urodzili się w świecie, w którym zazwyczaj nic im nie brakuje, a pojęcie wolności, w ich przekonaniu, niejednokrotnie i jedynie wiąże się z brakiem zakazów ze strony rodziców… Niełatwe to zadanie uczyć prawdziwej historii dzieci i młodzież w dzisiejszych czasach i niełatwo jest uczyć patriotyzmu, kiedy świat jest postrzegany przez niejednego z nas jako „globalna wioska”… A jednak podejmujemy to wyzwanie.

Ten rok jest dla nas szczególny, dlatego że świętujemy 100 lat Niepodległej Polski. Mówimy o tym, organizujemy różne konkursy i zadania, by wspólnie się tym cieszyć, bo to jednoczy nas, jako Polaków.

Jednym z takich konkursów, był konkurs „Na stulecie odzyskania niepodległości – modlitwa za Ojczyznę” ogłoszony przez Tygodnik Katolicki „Niedziela”. Konkurs miał zasięg ogólnopolski i był skierowany do młodych, średnich i starszych. W sumie wzięło w nim udział 879 osób. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie było napisanie modlitwy za Ojczyznę, a patronatem konkurs objął  Prezydent RP Andrzej Duda.

W SP nr 88 im. Gabriela Narutowicza kilkoro uczniów spróbowało swoich sił, i jak się dowiedzieliśmy, dwoje zostało zaproszonych na galę finałową do Częstochowy. Wielka była nasza radość, gdy się okazało, że III miejsce w kategorii dzieci, przypadło naszej uczennicy Wiktorii Janocińskiej z klasy szóstej, natomiast Paweł Denkiewicz, uczeń klasy siódmej, został wyróżniony w kategorii młodzież. Finaliści otrzymali cenne nagrody i zostali zaproszeni na spotkanie z Panią Prezydentową w najbliższym czasie.

Wspaniale, że mamy takie dzieci i młodzież, które próbują swoich sił na różnych płaszczyznach i czasem przez zabawę, współzawodnictwo i własną pomysłowość uczą się miłości do własnego kraju. Niech dobrym przykładem twórczości dorastającego pokolenia będzie wiersz naszej uczennicy Wiktorii Janocińskiej, zdobywczyni III miejsca:

„Nie było mnie, o Panie!

Gdy Polska krwią płakała,

gdy ginęli ludzie,

a Ojczyzna na wolność swą czekała.

Nie było mnie, o Boże!

W okrutnych czasach niewoli,

gdy strach był codziennością.

Tak strasznie mnie to boli.

Nie wiem czy jest to uczciwe,

że nie muszę wybierać,

cieszyć się wolnością,

czy za Polskę umierać.

Nie umiem powiedzieć czy mam odwagę,

by oddać swe życie,

za kraj swój jak Wy, którzy nigdy już go nie ujrzycie.

Boże mój w swych małych dłoniach

zanoszę do Ciebie błagania,

modlę się o Panie!

Niech Polska na zawsze wolną zostanie!”

S. Katarzyna Hałas

Kolejny sukces SP nr 88 w 41. Dzielnicowym Konkursie Recytatorskim „Warszawska Syrenka”

Podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku w gronie laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły, zajmując czołowe miejsca w następujących kategoriach wiekowych:

uczniowie klas I-III

III miejsce  ex aequo:   Bartosz Kostecki kl. 3a ,

Paweł Janicki kl. 1c

uczniowie klas IV-VI

I miejsce                           Franek Janicki  kl. 6a

wyróżnienie                     Mikołaj Nowowiejski kl.6a

uczniowie kl. VII oraz klas gimnazjalnych

II miejsce                         Gabriel Serwin    kl. 7b

Zwycięzca,  laureat I miejsca – Franek Janicki będzie reprezentował Dzielnicę Włochy w 41. Mazowieckim Konkursie Recytatorskim „Warszawska Syrenka”.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach!

Monika Przybylińska, Eliza Gajewska

SUKCESY WOKALNE UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

Z wielką przyjemnością pragnę poinformować o sukcesach wokalnych uczniów naszej szkoły.
Zespół Wokalny SP 88: Sara Lewandowska, Maja Majewska, Amelia Okienczyc, Wiktoria Janocińska  oraz solistki: Julia Tyrc, Amelia Okienczyc, Łucja Łopaciuk, Sara Lewandowska reprezentowali szkołę osiągając wspaniałe wyniki w konkursach:
Asteriada- zakwalifikowanie do finału
Dzielnicowy konkurs ” Ocalić od zapomnienia” – laureaci
Wlochowski Festiwal Rozmaitości- Nagroda Główna
Piosenka bez granic – 1 miejsce,
3 miejsce oraz wyróżnienie
Meridian- 3 miejsce
Wojewódzki Przegląd Artystyczny „Kulturomaniak”-  zakwalifikowanie do finału ( finał 15.05)
Dodatkowo chciałabym poinformować o wielkim sukcesie Igi Janocińskiej z klasy 0, która podczas Włochowskiego Festiwalu Rozmaitości w kategorii Taniec otrzymała Nagrodę Główną.
Serdecznie gratuluję wszystkim uczennicom życząc dalszych wspaniałych wyników.
                Beata Janocińska

Wyniki konkursu Kangur matematyczny 2017:

Klasy drugie:

Michał Denkiewicz wynik bardzo dobry

Pola Stańczyk wyróżnienie

Klasy trzecie:

Marta Antoniewicz wyróżnienie

Stanisław Kowalczyk wyróżnienie

Marta Rosiak wyróżnienie

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!