Sukcesy

 

ZWYCIĘSTWO W TURNIEJU SZACHOWYM

W dniu 03.04.2019 w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży odbyły się coroczne Mistrzostwa w Szachach Szkół Podstawowych Dzielnicy Włochy.   
Uczniowie naszej szkoły występujący w składzie: Wojciech Tarka (kapitan drużyny) – kl. 3c, Kacper Tarka – kl 1b, Bartosz Arak i Zofia Tarka – kl. 6b odnieśli duży sukces, zdobywając pierwsze miejsce. Wszystkie swoje partie wygrali Kacper i Zosia, natomiast Wojtek i Bartek przegrali po jednej partii, przy czym ten ostatni uzyskał także jeden remis.
Dzięki temu zwycięstwu, nasza drużyna będzie w maju reprezentować Włochy na mistrzostwach dzielnicowych.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki.

            

 

SUKCESY WOKALNE UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

Szanowni Państwo


Z wielką radością informuję, że dnia 26.03.2019 r. odbył się Koncert Finałowy 12. konkursu piosenki angielskiej organizowanego przez Międzynarodową Szkołę Podstawową Meridian w Okęckiej Sali Widowiskowej.

Wydarzenie objęte było patronatem Burmistrza dzielnicy Warszawa Włochy.
Uczennice:
Zofia Adamczyk, Łucja Łopaciuk, Maja Strudzińska, Klaudia Foltyn, Iga Janocińska, Zuzia Piskorz , Matylda Kulczycka, Natalia Neska, Magdalena Augustyniuk, Urszula Milancej, Ewa Wrzesińska, Gabriela Szydlik, Antonina Madej, Klara Kolczyńska, Karolina Hysek, Marta Rosiak, Oliwia Iwaniuk, Patrycja Woźniak, Julia Tyrc, Maja Kulczycka, Wiktoria Kulpińska, Julia Poniatowska, Wiktoria Janocińska, Blanka Zaleska, Amelia Okienczyc, Maja Mrowiec, reprezentowały naszą szkołę i otrzymały  wyróżnienie specjalne w kategorii zespół wokalny.
1. miejsce w kategorii soliści zajęła
Łucja Łopaciuk z klasy lll a
Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu.
Beata Janocińska

 

INFORMUJEMY, ŻE DO DRUGIEGO ETAPU XVI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO POLSKIEJ POEZJI PATRIOTYCZNEJ „WITAJ MAJOWA JUTRZENKO” ZAKWALIFIKOWALI SIĘ NASTĘPUJĄCY UCZNIOWIE:

KLASY I-III:

PAWEŁ JANICKI (2C)

MATEUSZ GŁÓD (3B)

ANTEK TARŁOWSKI (3C)

KLASY IV-VI:

ANTONINA MADEJ (5C)

MARTA ANTONIEWICZ (5D)

TYMOTEUSZ LENDZION (5D)

KLASY VII-VIII:

AMELIA OKIENCZYC (7A)

BLANKA ZALESKA (7A)

FRANCISZEK JANICKI (7A)

 

Konkurs literacki dla klas drugich i trzecich „Opowiadanie na ścianie”

Pod koniec lutego klasy drugie i trzecie zmierzyły się z konkursem literackim na najciekawsze opowiadanie napisane wspólnie przez klasę. Warto wspomnieć o formule konkursu. Każda klasa otrzymała inny temat opowiadania. Uczniowie po zapoznaniu się z nim, ustaleniu głównych wątków, mogli zabrać się do pracy. Na realizację zadania mieli trzy dni. Tekst był zapisywany tylko podczas przerw międzylekcyjnych oraz zajęć świetlicowych, na dużych arkuszach papieru wywieszonych na ścianach korytarza. W trzecim dniu pracy nad tekstem, uczniowie mogli zabrać opowiadania do klasy i nanieść korekty – poprawić błędy ortograficzne, interpunkcyjne, gramatyczne i stylistyczne.

Bezstronne jury składające się z nauczycieli języka polskiego wyłoniło dwóch zwycięzców w każdej kategorii wiekowej. Wśród klas drugich zwyciężyła klasa 2c, wśród klas trzecich klasa 3c.

Gratuluję,

Anna Symon                                                                                                          

                                                                                                    

A oto teksty zwycięskich prac:

Jak bocian Kajtek zaprzyjaźnił się z żabą Żaneta   (2c)

Kilka lat temu, na pięknej łące w bagnistym stawie, mieszkała sobie żaba o imieniu Żaneta. Nieopodal stawu na wzgórzu wygrzewał się w blasku słońca bocian Kajtek. Spojrzał na skaczącą w stawie żabę Żanetę.

Kajtek poleciał nad staw i pomyślał:

„ Znalazłem pyszny obiad!”

Natomiast żabka nie miała pojęcia, że zbliża się niebezpieczeństwo. Rozmawiała ze swoją koleżanką Agnieszką. W pewnym momencie zauważyła zbliżające się niebezpieczeństwo i zakumkała:

– Uważaj, bocian!!!

Po minucie bocian Kajtek był już w stawie i gonił żaby. Nagle żaby znalazły szczelinę i tam wskoczyły. Kajtek zaczął stukać i pukać dziobem w ziemię nad szczeliną i prawie się dostał do żab. Po pewnym czasie żaba Żaneta wychyliła się, by zobaczyć, czy bocian już sobie poleciał. Okazało się jednak, że bocian tylko na to czekał. Nagle Kajtek złapał Żanetę i zaniósł ją na wzgórze. Żabka Żaneta krzyczała, na ile jej siły pozwalały. Agnieszka biegła za Żanetą. Niestety Agnieszce nie udało się dogonić bociana. Żabka Żaneta błagała bociana, żeby ją puścił. Kajtek zaś powiedział do Żanety:

– No dobrze, ale posłuchaj. Od tygodnia nic nie jadłem.

– Jak chcesz, to mogę dać ci ślimaka.

– To poproszę.

– A tak w ogóle, jak masz na imię żabko? Ja jestem Kajtek.

– Ja mam na imię Żaneta, a to moja koleżanka Agnieszka.

– Chodźcie do mnie na herbatkę! – zaproponowała Żaneta.

Wszyscy chętnie się zgodzili. Oto jak bocian Kajtek zaprzyjaźnił się z żabkami.

 

O magicznej różdżce, którą Julka znalazła u babci na strychu (3c)

Pewnego dnia Julka pojechała do babci. Przeczuwała, że stanie się tam coś dziwnego… Po przyjeździe babcia i dziadek przywitali ja miło i gościnnie.

Dziadek rozpalił w piecu, a babcia robiła pranie. Dziadkowie Julii byli już w podeszłym wieku. Poprosili wnuczkę, żeby wywiesiła pranie na strychu. Dziewczynka weszła na drewniane, skrzypiące schody. Gdy wieszała prześcieradło, coś zapiszczało i przeleciało nad jej głową. Zobaczyła, że to tylko nietoperz. Kiedy obejrzała się, żeby zobaczyć, gdzie poleci, jej uwagę przyciągnął wielki, błyszczący kufer. Bardzo zdziwiona podniosła wieko skrzyni i zajrzała do środka. Zobaczyła zdjęcie swojej prababci, obok którego leżała tęczowa różdżka ze złotą gwiazdką. Zaciekawiona wzięła ją do ręki. W tym momencie usłyszała jakiś głos:

– Julciu, to jest niezwykła różdżka, ma czarodziejską moc. Może spełnić trzy życzenia. Jedno dla ciebie, drugie dla rodziny, a ostatnie dla twoich przyjaciół. Sprawiaj tylko dobro, inaczej życzenia się nie spełnia.

Głos zamilkł. Ponieważ dziewczynka bardzo kochała swoich dziadków, od razu pomyślała, żeby byli zawsze zdrowi, szczęśliwi i młodzi. Zastanawiała się nad kolejnym życzeniem, gdy babcia zawołała ją na obiad. Julia zbiegła na dół i zamarła ze zdziwienia. Babcia była piękna i uśmiechnięta od ucha do ucha. Chwaliła się, że świetnie się czuje. Po chwili wszedł dziadek. Był żwawy i młody. Gdy zjedli obiad, Julka oznajmiła, że idzie na strych. Wzięła różdżkę i myślała nad kolejnym życzeniem. Po chwili weszła babcia razem z dziadkiem. Julka w tempie natychmiastowym schowała różdżkę do kufra. Gdy zobaczyli, co robi, zeszli. Julka wyjęła różdżkę, myśląc nad kolejna prośbą. Przypomniała sobie o Ewie, której zaginął ukochany pies. Koleżanka bardzo płakała z tęsknoty. Julka pomyślała, że jej pomoże. Wypowiedziała życzenie. Po chwili otrzymała sms od przyjaciółki, która ucieszona napisała, że jej ulubieniec wrócił do domu cały i zdrowy. Julia po raz kolejny wyjęła czarodziejski przedmiot. Długo zastanawiała się nad życzeniem, bo miała ich bardzo dużo.

W końcu odłożyła różdżkę do skrzyni. Spojrzała na zdjęcie prababci i uśmiechnęła się. Była pewna, że ona też się do niej uśmiechnęła.

 

 

 

Sukces uczniów naszej szkoły na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej

Znamy wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej. Uczniowie naszej szkoły uzyskali wysokie miejsca w skali ogólnopolskiej. Dwoje z nich zdobyło tytuł laureata.

Celem olimpiady była popularyzacja i poszerzanie wiedzy na temat wierzeń religijnych starożytnej Grecji i Rzymu. Organizatorem konkursu był OLIMPUS.

W konkursie brało udział prawie 4000 uczniów. Zadania obejmowały wiedzę z całej mitologii greckiej. Reprezentanci naszej szkoły, którzy zaszli najwyżej to: Sergio Arriagada Ivanov (5 miejsce w Polsce) i Klara Kolczyńska (14 miejsce w Polsce). Uczniowie udowodnili, że mitologia nie jest ich piętą Achillesa. Co więcej, pokazali, że mogą wejść na Parnas, czyli osiągnąć sukces.

Aleksandra Kolasa

 

Ogólnopolski Konkurs Geograficzny Geo-Planeta

W tym roku szkolnym uczniowie  z klas VII i VIII wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym  Geo-Planeta. W konkursie wzięło udział 20 uczniów i część z nich  uzyskało  wyróżnienia:
1. Jan Boś z kl. VIII
2. Szpinler Maciej z kl. VII
3.Nowowiejski Mikołaj z kl. VII
4.Modzelewska Zuzanna z kl. VII
5. Czermak Patryk z kl. VIII
6. Jutrowski Tomek z kl. VII
7. Nguyen Robert Nan kl. VIII
8. Kociuba Maciej Kl. VIII
Szczególne wyróżnienie dodatkowo otrzymała Zuzanna Modzelewska za pracę indywidualną , którą wykonała na II Etap konkursu.
M. Brzeska

 

 

W HOŁDZIE WIELKIEMU POLAKOWI

Z przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły została laureatką Międzydzielnicowego Konkursu Literackiego „Epitafium dla Niepodległej”. Wiktoria Janocińska zajęła 2. miejsce. Jury konkursu było pod wrażaniem twórczego kunsztu autorki wiersza pt. „Epitafium dla Karola Wojtyły”.

Młoda adeptka poezji pisze:

Bóg Cię powołał, byś serca nasze otworzył,

Wierny lud prowadził, karty historii tworzył.

Świeciłeś przykładem dla wielu Polaków,

Nawracałeś zagubionych, wspierałeś rodaków,

Głosząc prawdę, nadzieję dawałeś,

Zgorzkniałe serca miłością uleczałeś.

Modlitwą walczyłeś o losy Ojczyzny,

Tuląc do swej piersi jej krwawe blizny.

Świadectwo Bożej miłości nie raz nam ukazałeś,

Papieżem świata umiłowanym na zawsze zostałeś.

Och! Śmierci okrutna! Ty się nikogo nie lękasz,

Przychodzisz, zabierasz, o każdym pamiętasz.

Och! Śmierci okrutna! Cóżeś uczyniła?!

Na nagrobku napis głosi …”Karol Wojtyła”.

                                                                                              Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów

 

MIANO „SZKOŁY NIEPODLEGŁEJ” DLA SP 88!

Na ten tytuł pracowaliśmy cały rok!

Krzewienie patriotyzmu wśród młodego pokolenia zawsze było dla nas sprawą priorytetową, dlatego, gdy usłyszeliśmy o programie Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej Niepodległa 1918-2018, nie mieliśmy wątpliwości, że to coś dla nas.

Pod czujnym okiem historyków nauczyciele wraz z uczniami wzięli udział w konkursie pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, który trwał od 1 września 2017 do 31 grudnia 2018 roku. Zrealizowano siedem zadań, które potwierdzone zostały obszernymi sprawozdaniami z „wędrówki” po miano „Szkoły Niepodległej”. Drogę po ten zaszczytny tytuł wyznaczały szlaki: Trzech Świąt Rzeczypospolitej, Współtwórców Niepodległości, Żołnierzy Niepodległości, Dróg do Niepodległości i Pierwszych Dni Wolności

Do programu przystąpiło 400 szkół i przedszkoli z całej Polski. Nie wszystkim udało się przejść symbolicznymi szlakami. My dotarliśmy do celu! Znaleźliśmy się wśród 215 wyróżnionych placówek!

8 lutego br. w Sali Kolumnowej Sejmu RP pani Małgorzata Zgagowska, szkolny koordynator konkursu, odebrała certyfikat potwierdzający zdobycie miano „Szkoły Niepodległej”. Jesteśmy z niego bardzo dumni!

Ewa Ryłko                                                                                                     

Sportowy sukces uczennic naszej szkoły

W czwartek, 14 lutego 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 94 odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Włochy dziewcząt w MP siatkowej. Drużyna z naszej szkoły po długiej walce ostatecznie zajęła I miejsce i tym samym będzie reprezentować gminę na zawodach WOM (Warszawska Olimpiada Młodzieży). Gratulacje!!!

 

Pierwsze miejsce w Mistrzostwach Dzielnicy Włochy

W lutym reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Dzielnicy Włochy kat. dziewcząt i Mistrzostwach Dzielnicy Włochy kat. chłopców w MP koszykowej. Zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców ostatecznie zajęła I miejsce i tym samym reprezentowała naszą gminę na zawodach WOM (Warszawska Olimpiada Młodzieży). Gratulacje!!!

 

Szkoła nr 88 i tym razem podwójnym laureatem w Dzielnicowym Konkursie Recytatorskim „Warszawska Syrenka”

Kolejna edycja dzielnicowej „Warszawskiej Syrenki” za nami! Podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku, nasza szkoła osiągnęła w niej podwójny sukces.

Dom Kultury „Włochy” zorganizował w styczniu Konkurs Recytatorski, w ramach którego przeprowadził dzielnicowe eliminacje do 42. wojewódzkiego etapu „Warszawskiej Syrenki”. Jego uczestnikami byli reprezentanci włochowskich szkół publicznych i społecznych w trzech kategoriach wiekowych.

Czołowe miejsca naszych uczniów w tym prestiżowym konkursie wpisują się już w piękną tradycję  SP 88.

I tak, zarówno  w poziomie klas  1-3,  jak i  klas  4-6,  reprezentantami Dzielnicy w mazowieckim finale zostali nasi uczniowie, zdobywając  pierwsze miejsca:

I miejsce – Paweł Janicki, uczeń kl. 2

I miejsce – Bartosz Kostecki, uczeń kl. 4

Przyznano im również nagrodę specjalną – bezpłatny udział w warsztatach  teatralnych prowadzonych przez prof. J. Zdziarskiego.

Kolejne zaszczytne miejsca zdobyli również:

II miejsce – Artur Łukuć, uczeń kl. 4

wyróżnienie – Tymoteusz Lendzion,  uczeń kl.5

wyróżnienie –  Iga Janocińska, uczennica kl. 1

Należy nadmienić, iż wyniki przesłuchań ogłosiło zacne jury w składzie:

prof. Jan Zdziarski – specjalista kultury mowy, instruktor teatralny, emerytowany wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie, wykładowca Studium Reżyserii w Teatrze Niezawodowym, wiceprezes Towarzystwa Kultury Teatralnej. Organizator i koordynator Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Organizator i autor programów warsztatów słowa i teatralnych, prowadzący zajęcia z zakresu kultury mowy, recytacji i reżyserii w teatrze nieprofesjonalnym;

Katarzyna Jakóbik – teatrolog, dramoterapeuta;

Małgorzata Kiełczewskateatrolog,  arteterapeuta.

Jesteśmy dumni z werdyktu jury, który dał wiele zadowolenia dzieciom oraz ich rodzicom. Świadczy on przecież o tym, iż talent i wkład pracy naszych uczniów został doceniony. A przecież przygotowania, dodatkowy czas spędzony na indywidualnych ćwiczeniach w każdej wolnej chwili, wymagały od uczniów zarówno chęci, jak i wiele włożonego wysiłku. Nam, nauczycielom przygotowującym uczniów  do konkursu, dał satysfakcję i motywację do poszukiwania artystycznych talentów oraz do dalszej pracy z uczniem zdolnym. Cieszy nas, że są uczniowie, którym wartości takie jak poezja przynoszą radość.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy również wysokich osiągnięć w kolejnych edycjach, pozostałych zaś zachęcamy do wzięcia w nich udziału. Wierzcie, warto !!!

                                                                                                                                  Monika  Przybylińska

 

 

Sukces nigdy nie jest efektem słomianego zapału – tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień.

James Madison

Utalentowani uczniowie mieli po raz kolejny okazję popracować nad kulturą słowa oraz sztuką interpretacji poezji. Czworo uczniów z klas IV-VII wzięło udział w  XVI Wojewódzkim Konkursie  Recytatorskim Poezji Religijnej „Usłysz, Panie, moje słowa”, który został zorganizowany dla uczczenia czterdziestej rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Wysoki poziom artystyczny prezentowany przez naszych podopiecznych, przyczynił się do ogromnych sukcesów.

Laureatką  XVI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej została Amelia Okienczyc z kl. VIIa. Uczennica zajęła 2. miejsce.

Natomiast tytuł finalisty zdobyli: Franciszek Janicki z kl. VIIa oraz Artur Łukuć z kl. IVa.

                                                                                                   Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

                                                                                                              Eliza Gajewska, Monika Przybylińska

Ogólnopolski Konkurs  Maks Matematyczny

18 października w naszej szkole odbyła się VI edycja konkursu Maks Matematyczny. Konkurs odbywa się w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, nad którym patronat objęła Politechnika Wrocławska. Celem konkursu jest odkrywanie i promowanie talentów oraz osiągnięć uczniów, jak również pomaganie im w kształtowaniu ważnych kompetencji osobistych.

W tegorocznej edycji IV miejsce w Polsce, a II w województwie mazowieckim zajął uczeń klasy 5a – Tymoteusz Długowski.

Bardzo dobre wyniki uzyskali :

Skrętowski Maksym z klasy 8a

Czermak Patryk z klasy 8a

Ślepowroński Tymoteusz z klasy 8a

Denkiewicz Paweł z klasy 8b

Nguyen Robert Nam z klasy 8b

Serwin Gabriel z klasy 8b

Rosiak Hubert z klasy 7a

Modzelewska Zuzanna z klasy 7a

Sobolewski Tomasz z klasy 7b

Le Van Oliwia z klasy 7a

Laszuk Tomasz z klasy 7b

Nguyen Kewin z klasy 7b

Kulczycka Maja z klasy 6a

Nguyenova Ngoc Phuong z klasy 6a

Doi Thuy z klasy 6a

Cherbański Piotr z klasy 6b

Antoniewicz Martaz klasy 5d

Dembinski Kuba z klasy 5d

Doan Sylwia z klasy 5b

Woliński Krzysztof z klasy 5a

Denkiewicz Michał z klasy 4d

Zagroba Ryszard z klasy 4b

Bui Ngoc Vuong z klasy 4a

Strzeszewska Lena z klasy 4d

Dobre wyniki uzyskali:

Pulkowski Dominik z klasy 7b

Nowowiejski Mikołaj z klasy 7a

Bożyk Adam z klasy 7b

Soćko Lena z klasy 6c

Trzmiel Damian z klasy 6b

Dao Alexander z klasy 6c

Brzozowski Dawid z klasy 5a

Pham Dawid Ky z klasy 5b

Chudoń Filip z klasy 5d

Trzaska Jakub z klasy 5e

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

 

I MIEJSCE W DZIELNICY WŁOCHY W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

NAJLEPSI W SZKOLE

Od kilku lat w naszej szkole organizowany jest konkurs o „Puchar Dyrektora Szkoły”. Biorą w nim udział uczniowie klas 4-8. Wszystkie zespoły klasowe są oceniane za dorobek całego semestru szkolnego. Kryteria brane pod uwagę to: zachowanie, frekwencja, średnia ocen oraz wyniki w konkursach.

W roku szkolnym 2017/2018 nagrodę zdobyli uczniowie klasy 6a, których średnia ocen ze wszystkich przedmiotów wynosiła 4,85. Niewątpliwie zasłużyli na takie wyróżnienie, ponieważ ciężko pracowali cały rok.

Imponujący wynik i tytuł najlepszej klasy zobowiązuje, dlatego życzymy im jeszcze większych sukcesów i wytrwałości w dążeniu do celu. Jesteśmy dumni, że mamy tak pracowitych i ambitnych uczniów.

 

NAGRODA DYREKTORA 2017/2018

  • Najwyższa średnia i wzorowe zachowanie: Zuzanna Modzelewska (7a) – średnia 5,91, Adam Hnatkowski (4c) – średnia 5,55
  • Za osiągnięcia artystyczne i promowanie szkoły: Dominika Bystrzejewska (6b)
  • Za zdobycie tytułu „Czytelnik Roku” : Aleksandra Żółtowska (3a), Maciej Szpindler (6b)

 

MŁODZI PATRIOCI

Jak dziś mówić o wdzięczności za dar Polski Niepodległej tym, którzy nie pamiętają czasów, kiedy naszego kraju nie było na mapach świata? Ciągle się nad tym zastanawiamy, jak tę prawdę przybliżać szczególnie najmłodszym, którzy urodzili się w świecie, w którym zazwyczaj nic im nie brakuje, a pojęcie wolności, w ich przekonaniu, niejednokrotnie i jedynie wiąże się z brakiem zakazów ze strony rodziców… Niełatwe to zadanie uczyć prawdziwej historii dzieci i młodzież w dzisiejszych czasach i niełatwo jest uczyć patriotyzmu, kiedy świat jest postrzegany przez niejednego z nas jako „globalna wioska”… A jednak podejmujemy to wyzwanie.

Ten rok jest dla nas szczególny, dlatego że świętujemy 100 lat Niepodległej Polski. Mówimy o tym, organizujemy różne konkursy i zadania, by wspólnie się tym cieszyć, bo to jednoczy nas, jako Polaków.

Jednym z takich konkursów, był konkurs „Na stulecie odzyskania niepodległości – modlitwa za Ojczyznę” ogłoszony przez Tygodnik Katolicki „Niedziela”. Konkurs miał zasięg ogólnopolski i był skierowany do młodych, średnich i starszych. W sumie wzięło w nim udział 879 osób. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie było napisanie modlitwy za Ojczyznę, a patronatem konkurs objął  Prezydent RP Andrzej Duda.

W SP nr 88 im. Gabriela Narutowicza kilkoro uczniów spróbowało swoich sił, i jak się dowiedzieliśmy, dwoje zostało zaproszonych na galę finałową do Częstochowy. Wielka była nasza radość, gdy się okazało, że III miejsce w kategorii dzieci, przypadło naszej uczennicy Wiktorii Janocińskiej z klasy szóstej, natomiast Paweł Denkiewicz, uczeń klasy siódmej, został wyróżniony w kategorii młodzież. Finaliści otrzymali cenne nagrody i zostali zaproszeni na spotkanie z Panią Prezydentową w najbliższym czasie.

Wspaniale, że mamy takie dzieci i młodzież, które próbują swoich sił na różnych płaszczyznach i czasem przez zabawę, współzawodnictwo i własną pomysłowość uczą się miłości do własnego kraju. Niech dobrym przykładem twórczości dorastającego pokolenia będzie wiersz naszej uczennicy Wiktorii Janocińskiej, zdobywczyni III miejsca:

„Nie było mnie, o Panie!                       

Gdy Polska krwią płakała,

gdy ginęli ludzie,

a Ojczyzna na wolność swą czekała.

Nie było mnie, o Boże!

W okrutnych czasach niewoli,

gdy strach był codziennością.

Tak strasznie mnie to boli.

Nie wiem czy jest to uczciwe,

że nie muszę wybierać,

cieszyć się wolnością,

czy za Polskę umierać.

Nie umiem powiedzieć czy mam odwagę,

by oddać swe życie,

za kraj swój jak Wy, którzy nigdy już go nie ujrzycie.

Boże mój w swych małych dłoniach

zanoszę do Ciebie błagania,

modlę się o Panie!

Niech Polska na zawsze wolną zostanie!”

S. Katarzyna Hałas

 

 

Kolejny sukces SP nr 88 w 41. Dzielnicowym Konkursie Recytatorskim „Warszawska Syrenka”

Podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku w gronie laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły, zajmując czołowe miejsca w następujących kategoriach wiekowych:

uczniowie klas I-III

 III miejsce  ex aequo:   Bartosz Kostecki kl. 3a ,

                                               Paweł Janicki kl. 1c

uczniowie klas IV-VI

I miejsce                           Franek Janicki  kl. 6a

wyróżnienie                     Mikołaj Nowowiejski kl.6a

uczniowie kl. VII oraz klas gimnazjalnych

II miejsce                         Gabriel Serwin    kl. 7b

Zwycięzca,  laureat I miejsca – Franek Janicki będzie reprezentował Dzielnicę Włochy w 41. Mazowieckim Konkursie Recytatorskim „Warszawska Syrenka”.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach!

Monika Przybylińska, Eliza Gajewska

 

 

SUKCESY WOKALNE UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

Z wielką przyjemnością pragnę poinformować o sukcesach wokalnych uczniów naszej szkoły.
Zespół Wokalny SP 88: Sara Lewandowska, Maja Majewska, Amelia Okienczyc, Wiktoria Janocińska  oraz solistki: Julia Tyrc, Amelia Okienczyc, Łucja Łopaciuk, Sara Lewandowska reprezentowali szkołę osiągając wspaniałe wyniki w konkursach:
Asteriada- zakwalifikowanie do finału
Dzielnicowy konkurs ” Ocalić od zapomnienia” – laureaci
Wlochowski Festiwal Rozmaitości- Nagroda Główna
Piosenka bez granic – 1 miejsce,
3 miejsce oraz wyróżnienie
Meridian- 3 miejsce
Wojewódzki Przegląd Artystyczny „Kulturomaniak”-  zakwalifikowanie do finału ( finał 15.05)
Dodatkowo chciałabym poinformować o wielkim sukcesie Igi Janocińskiej z klasy 0, która podczas Włochowskiego Festiwalu Rozmaitości w kategorii Taniec otrzymała Nagrodę Główną.
Serdecznie gratuluję wszystkim uczennicom życząc dalszych wspaniałych wyników.
                Beata Janocińska

 

Wyniki konkursu Kangur matematyczny 2017:

Klasy drugie:

Michał Denkiewicz wynik bardzo dobry

Pola Stańczyk wyróżnienie

Klasy trzecie:

Marta Antoniewicz wyróżnienie

Stanisław Kowalczyk wyróżnienie

Marta Rosiak wyróżnienie

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.