„Wychowywać to nie znaczy kształcić tylko rozum,
lecz kształtować harmonijnie całego człowieka,
a więc także jego serce”

 

 

KOMUNIKAT

Uprzejmie informujemy, że od roku szkolnego 2017/2018 został uruchomiony nowy „Program dla szkół” w miejsce dotychczas realizowanych programów „Owoce i warzywa w szkole” oraz „Mleko w szkole”. W programie mogą uczestniczyć dzieci uczęszczające do klas I-V szkół podstawowych.

W ramach programu dzieci mogą bezpłatnie otrzymywać owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne oraz brać udział w działaniach edukacyjnych przeprowadzanych przez szkoły podstawowe mających poprawić wiedzę uczniów na temat zdrowych nawyków żywieniowych, pochodzenia żywności i rolnictwa oraz przeciwdziałania marnotrawieniu żywności.

Produkty owocowo-warzywne objęte programem to:

·       owoce: jabłka, gruszki, śliwki, truskawki

·       warzywa: marchew, rzodkiewka, papryka słodka, kalarepa, pomidorki

·       soki: owocowe, warzywne, mieszane

W każdym z 10 tygodni w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 dzieciom udostępnia się co najmniej 4 porcje owoców i warzyw. Łączna liczba porcji owoców i warzyw otrzymywanych przez jedno dziecko w ramach komponentu owocowo - warzywnego w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 wynosi 45.

Produkty mleczne objęte programem to:

·       mleko białe

·       jogurt naturalny

·       kefir naturalny

·       serek twarogowy

W każdym z 10 tygodni w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 dzieciom udostępnia się co najmniej 3 porcje mleka i przetworów mlecznych. Łączna liczba porcji mleka i przetworów mlecznych otrzymywanych przez jedno dziecko w ramach komponentu mlecznego w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 wynosi 40.

Ponadto, przypominamy szkołom, że zgodnie z Warunkami udziału w „Programie dla szkół” za jakość owoców i warzyw lub mleka i przetworów mlecznych udostępnianych dzieciom w ramach programu odpowiedzialność ponoszą zatwierdzeni dostawcy, którzy dostarczają porcje owocowo-warzywne lub mleczne do szkół. Szkoła podstawowa uczestnicząca w programie zobowiązana jest m.in. do każdorazowego sprawdzenia ilości i jakości dostarczonych przez dostawcę produktów. W przypadku, gdy dostarczone owoce i warzywa lub mleko i przetwory mleczne nie spełniają wymagań jakościowych lub ich wygląd/zapach budzą jakiekolwiek wątpliwości dotyczące świeżości i przydatności do spożycia nie powinny zostać przyjęte przez szkołę. Szkoła ma obowiązek odmówić przyjęcia tych produktów i zgłosić taką sytuację do dostawcy i Oddziału Terenowego KOWR. Natomiast dostawca zobowiązany jest do wymiany wadliwej partii produktów.

Jednocześnie informujemy, że szczegółowe informacje dotyczące warunków uczestnictwa w „Programie dla szkół” można uzyskać na stronie internetowej http://www.kowr.gov.pl/.

 

                                                                                                       Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

                                                                                      Departament Wspierania Konsumpcji

 

 

Ulica 1 Sierpnia żyje – Drogi Polski do Niepodległości

23 września już po raz czwarty, pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Włochy,  zorganizowaliśmy piknik patriotyczny „Ulica 1 Sierpnia żyje – Drogi Polski do Niepodległości”,  poświęcony bohaterom, dzięki którym Polska jest wolna.

Podobnie jak w poprzednich latach  wiele atrakcji dostarczyła Grupa Edukacyjno-Rekonstrukcyjna „Szare Szeregi”. Można było obejrzeć wystawę umundurowania, sprzętu i uzbrojenia Wojska  Polskiego 1920 roku. Uczestnicy pikniku mogli  dowiedzieć się, jak wyglądał obóz wojskowy, polowy punkt medyczny z okresu wojny polsko-bolszewickiej oraz punkt rekruta wojsk polskich. Uczestniczyli w zawodach na torze sprawnościowym i warsztatach szycia kotylionów. Młodsi uczniowie pod opieką wychowawców i rodziców wykonywali prace plastyczne „Znak Polski Walczącej”, „ Orzeł biały” i  pisali strofy hymnu narodowego .

Klasa szósta i czwarta, pod opieką nauczycieli, zaprezentowały pokaz mody lat dwudziestych, która podobnie jak inne dziedziny, wracała na europejskie salony.

Słuchaliśmy piosenek tamtego okresu w pięknym wykonaniu chóru szkolnego.

We wspomnieniach roku 1920 nie mogło zabraknąć głosu Józefa Piłsudskiego, jednego z twórców odzyskania Niepodległości. Dwie znane wypowiedzi Marszałka zaprezentowali uczniowie klasy szóstej i siódmej.

Najbardziej jednak wzruszające było spotkanie młodych uczestników z Panem Eugeniuszem Tyrajskim pseudonim „Sęk”, powstańcem warszawskim, z którym Dominika, Jasiek i Maciek przeprowadzili znakomite wywiady.

O podniebienia uczestników zadbał jeden ze sponsorów, Pan Marek Skierkowski, który przygotował wspaniałą grochówkę, bigos i smalec. Pozostali sponsorzy to Urząd Dzielnicy Włochy i Warszawski Bank Spółdzielczy. Dziękujemy!

                                               Irena Kisielew

 

Przegląd Artystyczny Dzieci i Młodzieży

2 października 2017 r. w siedzibie MDK „Ochota" odbył się- Przegląd Artystyczny Dzieci i Młodzieży-  piosenek o tematyce powstańczej.

Komisja w składzie: 
Agnieszka Lużyńska – wokalistka, aktorka, organizator i juror konkursów recytatorskich i wokalnych,
Anna Szwed – instruktor teatralny, Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury „Ochota”,
Dominik Rybiałek - wokalista, aktor teatralny i filmowy,
dokonała oceny wokalistów oraz zespołów. 
Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klas 3-7 prezentując utwór pt. "Warszawo ma" . Dziewczęta otrzymały nagrodę .
Gratuluję serdecznie.
opiekun zespołu- Beata Janocińska

 

Konkurs Matematyczny Maks 

IV edycja Internetowego Konkursu Matematycznego Maks 

odbędzie się w czwartek 19 października 2017 r.

Zgłoszenia przyjmują nauczyciele matematyki do 10.10.2017 r. 

Koszt 9 zł.

 

ŚLUBOWANIE KLAS I

UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIA KLAS I ODBĘDZIE SIĘ 16 PAŹDZIERNIKA 2017R.  O GODZINIE 10 W SALI GIMNASTYCZNEJ.

 

Dzień Kropki

Dzień Kropki to radosne święto kreatywności, które po raz drugi obchodziliśmy w naszej szkole 15 września. 

Podobnie jak w ubiegłym roku uczniowie klas młodszych i ich wychowawcy założyli ubrania w kropki. Najważniejszym wydarzeniem tego dnia było spotkanie z Vashti, bohaterką  książki już przełożonej na język polski pt. „ Kropka”. Następnie przyszedł czas na rozmowę z uczniami na temat odkrywania swoich mocnych stron, talentów i pokonywania trudności. Potem dzieci miały możliwość rozwijania swojej aktywności twórczej.

Do zobaczenia za rok.

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 88 W WARSZAWIE

"Uczeń z dysleksją też czyta książki" 
         10-17.10.2017 r.

W dniach 10-17.10.2017 w naszej szkole odbędzie się Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji. W ramach tego wydarzenia uczniowie i rodzice będą mieli możliwość uczestniczyć w różnorodnych akcjach i formach zajęć.

CO SIĘ BĘDZIE DZIAŁO?

  • na lekcjach wychowawczych uczniowie dowiedzą się czym jest dysleksja, skąd się bierze i jak sobie z nią radzić;
  • zostanie przygotowana gazetka informacyjna poświęcona dysleksji;
  • w klasach IV-VII zorganizujemy konkurs na wierszyk poświęcony zasadom ortograficznym;
  • w wybranych klasach I-III przeprowadzimy konkurs czytelniczo-plastyczny - ilustracja do wybranych utworów J. Ch. Andersena;
  • starsi uczniowie będą czytać młodszym kolegom.

 

10.10.2017r. o godz. 16.00-17.00 odbędą się na terenie szkoły konsultacje dla rodziców – w ramach Otwartych Gabinetów Specjalistów.

Dowiedzą się Państwo:

- jak rozpoznać pierwsze niepokojące sygnały, które mogą świadczyć o potrzebie usprawnienie pewnych funkcji psychomotorycznych;

- kiedy udać się na pogłębioną diagnozę;

- jak skutecznie wspierać rozwój dziecka w domu – prezentacja gier i zabaw dydaktycznych z zakresu terapii logopedycznej i pedagogicznej.

         Czekamy na Państwa na korytarzu (parter, obok gabinetu pedagoga).                 

                                                         Serdecznie zapraszamy

                                                        Zespół specjalistów pomocy

psychologiczno – pedagogicznej SP 88

Logopeda: Eliza Gajewska

                                                                  Terapeuta Pedagogiczny: Bożena Łojko

                                                         Psycholog: Karolina Rogowska

                                                        Pedagog:  Anna Piecha

 

 

 

Spotkanie z MISTRZEM

W ubiegłym tygodniu w naszej szkole gościliśmy niezwykłego człowieka, który niejednokrotnie udowodnił swoją siłę, miłość i wielkie zaangażowanie w życie sportowe naszego kraju w dziedzinie LA. Dziewięciokrotny złoty medalista Polski, dwukrotny mistrz olimpijski, kulomiot TOMASZ MAJEWSKI spotkał się z uczniami kl. IV-VII, by opowiedzieć o swojej długiej, ciężkiej ale jakże owocnej karierze sportowca, reprezentanta naszego kraju. Uczniowie mogli również zadawać pytania, na które pan Tomasz chętnie udział odpowiedzi. Na zakończenie nie zabrakło upragnionych autografów oraz zdjęć z naszym gościem.

Na pewno powyższe spotkanie pozostanie na długo w naszej pamięci J

Małgorzata Kulig/ zespół WF

 

W roku szkolnym 2017/2018 opłaty gotówkowe za żywienie przyjmowane będą
w dwa ostatnie dni miesiąca poprzedzającego miesiąc, którego dotyczy żywienie
oraz w pierwszym dniu danego miesiąca.

Np. za miesiąc październik będą to 28-29.09.2017 oraz 2.10.2017.

Opłaty przyjmowane będą w pokoju intendenta od 07:00 do 15:00.

Gastro Team

 

   Zapraszamy na spotkanie z MISTRZEM

 Tomaszem Majewskim!

27.09 środa, godz. 10.00 w sali gimnastycznej kl. IV-VII

Tomasz Majewski– polski lekkoatleta specjalizujący się  w pchnięciu kulą. Czterokrotny uczestnik igrzysk olimpijskich

                                      Zespół WF

 

Komunikat Dyrektora Szkoły
Od dnia 18 września rodzice odbierający dzieci ze świetlicy szkolnej proszenie są o zgłaszanie się do " dużej świetlicy". Nauczyciel pełniący dyżur będzie telefonicznie przywoływał dziecko i odbiór będzie odbywał się w "dużej świetlicy", tym samym nie ma potrzeby wchodzenia rodzica na teren korytarzy szkolnych.

 

 

PROGRAM FESTYNU

 

 

Małe Wielkie Historie

Muzeum Historii Polski w Warszawie prowadzi społeczną akcję zbierania pamiątek historycznych – „Małe Wielkie Historie” – które w przyszłości znajdą się w Muzeum.

Szczegółowe informacje o akcji można znaleźć pod linkiem: http://muzhp.pl/pl/c/1684/wielka-zbiorka-pamiatek-dla-muzeum-historii-polski.

 

 

Zebranie Rady Rodziców

Dyrektor Szkoły zaprasza na zebranie Rady Rodziców w dniu 12 września 2017 r. na godzinę 19.00.

 

Obchody 70-lecia Szkoły

W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła obchodzić będzie jubileusz 70-lecia swojego istnienia. Uroczystości odbędą się w grudniu. Prosimy o zapoznanie się z listem Pani Dyrektor w tej sprawie.

 LIST DYREKTORA SZKOŁY