„Wychowywać to nie znaczy kształcić tylko rozum,
lecz kształtować harmonijnie całego człowieka,
a więc także jego serce”

 

ZIMA W MIEŚCIE 2018 - DZIELNICA WŁOCHY

KARTA KWALIFIKACYJNA UCZESTNIKA WYPOCZYNKU

KARTA UCZESTNIKA WARSZAWSKIEGO PROGRAMU "ZIMA W MIEŚCIE 2018"

Ramowy regulamin feryjnej placówki edukacyjnej

 

PISMO DYREKTORA SZKOŁY DO RODZICÓW UCZNIÓW

 

 

 

Obchody 70-lecia Szkoły

W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła obchodzić będzie jubileusz 70-lecia swojego istnienia. Uroczystości odbędą się w grudniu. Prosimy o zapoznanie się z listem Pani Dyrektor w tej sprawie.

 LIST DYREKTORA SZKOŁY

 

Spotkanie z Mistrzem 

Lista ludzi cieszących się świetną pamięcią jest długa: George Washington- pamiętał imiona wszystkich swoich żołnierzy, Winston Churchill- znał dużą część dzieł Shakespeare’a, Bill Gates –twórca Microsoftu, zawstydzał kolegów z uczelni zapamiętywaniem setek linijek kodu programistycznego.

W środę, 15 listopada mieliśmy przyjemność gościć osobę o wyjątkowych umiejętnościach. Pan Marcin Kowalczyk, 14 – krotny rekordzista świata w układaniu kostki Rubika z zamkniętymi oczami, finalista programu” Mam talent”, mneomonista, opowiadał o swojej niecodziennej pasji podczas spotkania z uczniami klas 7.  Nasz gość dzielił się swoją wiedzą na temat technik zapamiętywania i prezentował niezwykłe umiejętności. W kilka sekund ułożył kilka kostek Rubika, zapamiętał i wymienił imiona 40 uczniów, czym wprawił w osłupienie zgromadzone na sali osoby. Zapewniał, że każdy jest w stanie wyćwiczyć swój umysł do podobnego stopnia, wystarczy samodyscyplina.

Wskazówki Pana Marcina na pewno przydadzą się w nauce. Jesteśmy wdzięczny za poświęcony czas.

Małgorzata Banach-Roppel

 

 

 

 

Święto Niepodległości w 3b

W tym roku Święto Niepodległości rozpoczęliśmy 8 listopada od odwiedzenia Miejsca Pamięci Narodowej, którym opiekuje się nasza szkoła. Posprzątaliśmy, zapaliliśmy znicze i złożyliśmy kwiaty. Potem była chwila zadumy i modlitwy. Myśleliśmy o ofiarach wojen, dzięki którym odzyskaliśmy niepodległość i możemy żyć w wolnym kraju.

9 listopada przedstawiliśmy naszym koleżankom i kolegom z klas 1-3 krótki program artystyczny przybliżający historię tego ważnego dla nas wszystkich wydarzenia. Przeplatany on był piosenkami patriotycznymi, które przygotowali uczniowie poszczególnych klas. I tak wysłuchaliśmy utworów; „Przybyli ułani”, „Piechota”, Wojenko, wojenko”, „Serce w plecaku”, My pierwsza Brygada”.

10 listopada zostaliśmy zaproszeni na obchody Święta Niepodległości do zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 78 przy ul. Radarowej. Wśród zaproszonych gości byli również Naczelnik Wydziału Oświaty, Sportu i Wychowania, pani Joanna Czyżak oraz chór  z Raszyna – „ Rypianie”.
Przedszkolaki zaprezentowały piosenki żołnierskie, a potem już śpiewaliśmy je razem z nimi i zaproszonym chórem. Cała uroczystość przebiegała w bardzo podniosłej atmosferze. Po jej zakończeniu był słodki poczęstunek. Długo będziemy wspominać to miłe spotkanie.

 

Wychowawca 3b

Jolanta Brzywczy

 

 

ZBIÓRKA DARÓW DLA ZWIERZĄT Z WARSZAWSKIEGO SCHRONISKA NA PALUCHU

 

 

OGŁOSZENIE

Informuję, że 23 listopada 2017 roku

na 4 godzinie lekcyjnej w sali 25

odbędzie się

OGÓLNOPOLSKI KONKURS

„Orzeł Informatyczny”.

Renata Siergiej

Nauczyciel Informatyki

 

 

 

SZKOLNY KONKURS DYREKTORA SZKOŁY

 

 

 

Konkurs miniLogia:

 

http://minilogia.oeiizk.waw.pl/strony/dokumenty/ml16regulamin.pdf

 

Ogólnopolskiego Konkursu

„Orzeł Informatyczny”

 

http://konkursy-delta.edu.pl/orzel-informatyczny/

 

Czekam na zgłoszenia:

 

Renata Siergiej

Nauczyciel Informatyki

 

Dzień Muzyki

We wtorek 3.10.2017 roku obchodziliśmy w naszej szkole „Święto Muzyki”. Z tej okazji o godzinie 13:00 odbyły się warsztaty muzyczne dla klas pierwszych zorganizowane przez Panią Beatę Janocińską – nauczycielkę muzyki. Dzieci z klas pierwszych przy wsparciu swoich starszych kolegów z klasy 6A tworzyły własne grzechotki i śpiewały piosenkę „Lubię podróże”. Wspólnie spędzony czas pozwolił dzieciom na chwilę zapomnienia i powrót myślami do słonecznych dni wakacji.

 Róża Stawierej

Więcej zdjęć dostępnych w zakładce: GALERIA

 

Konkurs plastyczny dla szkół podstawowych pt. "Maskotka OlimpijskaTwoim Bohaterem"

 

Ślubowanie klas pierwszych

Pierwszą, najważniejszą  i  najpiękniejszą uroczystością w życiu szkolnym każdego ucznia jest bez wątpienia uroczystość  Ślubowania.

W naszej szkole to niezwykłe święto odbyło się w poniedziałek 16 października 2017 r.  Tego dnia pierwszoklasiści przed panią Dyrektor, zaproszonymi gośćmi, nauczycielami i swoimi bliskimi, stali się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 88 im. Gabriela Narutowicza. Wszyscy z uwagą wysłuchali przysięgi złożonej przez uczniów, w której przyrzekali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją  szkołę , swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po krótkiej części artystycznej nadszedł czas na pasowanie. Pani dyrektor Ada Kołakowska i  pani wicedyrektor  Ewa Ryłko dokonały symbolicznego pasowania na ucznia. Dotykając „ czarodziejskim ołówkiem” ramienia każdego pierwszoklasisty wypowiadały zdanie, które na długie lata zapadnie w pamięci uczniów: „ Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr88”.

Piękną tradycją naszej szkoły jest wręczenie uczniom klas pierwszych pamiątkowych dyplomów, legitymacji szkolnych i  identyfikatorów. Ponadto, jak co roku, niespodzianki przygotowali uczniowie klas szóstych i wychowawcy świetlicy. Uroczystość  Ślubowania zakończyło posadzenie drzewka w przyszkolnym ogrodzie.

Ewa Groszek, Anna Symon

 

Oferta - Grupa dla dzieci z klas 6 i 7/ Poradnia OPTA

Szanowni Państwo,

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 lutego 2013r. w sprawie szczegółowych zasad działania publicznych poradni psychologiczno-pedagogicznych,wtympublicznych poradni specjalistycznych (Dz.U.2013 r. poz.199) Specjalistyczna Poradnia Profilaktyczno - Terapeutyczna OPTA realizuje proponowane działania.

Szczegółowe informacje na temat spotkań znajdą Państwo pod LINKIEM.

 

KOMUNIKAT

Dyrektor SP88 informuje,  że w ostatnich dniach w Warszawie notuje się wysokie stężenie pyłów w powietrzu.
Szczegółowe dane na stronie http://sojp.wios.warszawa.pl/.

 

OGŁOSZENIE

Uprzejmie informujemy, że od roku szkolnego 2017/2018 został uruchomiony nowy „Program dla szkół” w miejsce dotychczas realizowanych programów „Owoce i warzywa w szkole” oraz „Mleko w szkole”. W programie mogą uczestniczyć dzieci uczęszczające do klas I-V szkół podstawowych.

W ramach programu dzieci mogą bezpłatnie otrzymywać owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne oraz brać udział w działaniach edukacyjnych przeprowadzanych przez szkoły podstawowe mających poprawić wiedzę uczniów na temat zdrowych nawyków żywieniowych, pochodzenia żywności i rolnictwa oraz przeciwdziałania marnotrawieniu żywności.

Produkty owocowo-warzywne objęte programem to:

·       owoce: jabłka, gruszki, śliwki, truskawki

·       warzywa: marchew, rzodkiewka, papryka słodka, kalarepa, pomidorki

·       soki: owocowe, warzywne, mieszane

W każdym z 10 tygodni w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 dzieciom udostępnia się co najmniej 4 porcje owoców i warzyw. Łączna liczba porcji owoców i warzyw otrzymywanych przez jedno dziecko w ramach komponentu owocowo - warzywnego w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 wynosi 45.

Produkty mleczne objęte programem to:

·       mleko białe

·       jogurt naturalny

·       kefir naturalny

·       serek twarogowy

W każdym z 10 tygodni w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 dzieciom udostępnia się co najmniej 3 porcje mleka i przetworów mlecznych. Łączna liczba porcji mleka i przetworów mlecznych otrzymywanych przez jedno dziecko w ramach komponentu mlecznego w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 wynosi 40.

Ponadto, przypominamy szkołom, że zgodnie z Warunkami udziału w „Programie dla szkół” za jakość owoców i warzyw lub mleka i przetworów mlecznych udostępnianych dzieciom w ramach programu odpowiedzialność ponoszą zatwierdzeni dostawcy, którzy dostarczają porcje owocowo-warzywne lub mleczne do szkół. Szkoła podstawowa uczestnicząca w programie zobowiązana jest m.in. do każdorazowego sprawdzenia ilości i jakości dostarczonych przez dostawcę produktów. W przypadku, gdy dostarczone owoce i warzywa lub mleko i przetwory mleczne nie spełniają wymagań jakościowych lub ich wygląd/zapach budzą jakiekolwiek wątpliwości dotyczące świeżości i przydatności do spożycia nie powinny zostać przyjęte przez szkołę. Szkoła ma obowiązek odmówić przyjęcia tych produktów i zgłosić taką sytuację do dostawcy i Oddziału Terenowego KOWR. Natomiast dostawca zobowiązany jest do wymiany wadliwej partii produktów.

Jednocześnie informujemy, że szczegółowe informacje dotyczące warunków uczestnictwa w „Programie dla szkół” można uzyskać na stronie internetowej http://www.kowr.gov.pl/.

 

                                                                                                       Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

                                                                                      Departament Wspierania Konsumpcji

 

 

Ulica 1 Sierpnia żyje – Drogi Polski do Niepodległości

23 września już po raz czwarty, pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Włochy,  zorganizowaliśmy piknik patriotyczny „Ulica 1 Sierpnia żyje – Drogi Polski do Niepodległości”,  poświęcony bohaterom, dzięki którym Polska jest wolna.

Podobnie jak w poprzednich latach  wiele atrakcji dostarczyła Grupa Edukacyjno-Rekonstrukcyjna „Szare Szeregi”. Można było obejrzeć wystawę umundurowania, sprzętu i uzbrojenia Wojska  Polskiego 1920 roku. Uczestnicy pikniku mogli  dowiedzieć się, jak wyglądał obóz wojskowy, polowy punkt medyczny z okresu wojny polsko-bolszewickiej oraz punkt rekruta wojsk polskich. Uczestniczyli w zawodach na torze sprawnościowym i warsztatach szycia kotylionów. Młodsi uczniowie pod opieką wychowawców i rodziców wykonywali prace plastyczne „Znak Polski Walczącej”, „ Orzeł biały” i  pisali strofy hymnu narodowego .

Klasa szósta i czwarta, pod opieką nauczycieli, zaprezentowały pokaz mody lat dwudziestych, która podobnie jak inne dziedziny, wracała na europejskie salony.

Słuchaliśmy piosenek tamtego okresu w pięknym wykonaniu chóru szkolnego.

We wspomnieniach roku 1920 nie mogło zabraknąć głosu Józefa Piłsudskiego, jednego z twórców odzyskania Niepodległości. Dwie znane wypowiedzi Marszałka zaprezentowali uczniowie klasy szóstej i siódmej.

Najbardziej jednak wzruszające było spotkanie młodych uczestników z Panem Eugeniuszem Tyrajskim pseudonim „Sęk”, powstańcem warszawskim, z którym Dominika, Jasiek i Maciek przeprowadzili znakomite wywiady.

O podniebienia uczestników zadbał jeden ze sponsorów, Pan Marek Skierkowski, który przygotował wspaniałą grochówkę, bigos i smalec. Pozostali sponsorzy to Urząd Dzielnicy Włochy i Warszawski Bank Spółdzielczy. Dziękujemy!

                                               Irena Kisielew

 

Przegląd Artystyczny Dzieci i Młodzieży

2 października 2017 r. w siedzibie MDK „Ochota" odbył się- Przegląd Artystyczny Dzieci i Młodzieży-  piosenek o tematyce powstańczej.

Komisja w składzie: 
Agnieszka Lużyńska – wokalistka, aktorka, organizator i juror konkursów recytatorskich i wokalnych,
Anna Szwed – instruktor teatralny, Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury „Ochota”,
Dominik Rybiałek - wokalista, aktor teatralny i filmowy,
dokonała oceny wokalistów oraz zespołów. 
Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klas 3-7 prezentując utwór pt. "Warszawo ma" . Dziewczęta otrzymały nagrodę .
Gratuluję serdecznie.
opiekun zespołu- Beata Janocińska

 

Konkurs Matematyczny Maks 

IV edycja Internetowego Konkursu Matematycznego Maks 

odbędzie się w czwartek 19 października 2017 r.

Zgłoszenia przyjmują nauczyciele matematyki do 10.10.2017 r. 

Koszt 9 zł.

 

ŚLUBOWANIE KLAS I

UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIA KLAS I ODBĘDZIE SIĘ 16 PAŹDZIERNIKA 2017R.  O GODZINIE 10 W SALI GIMNASTYCZNEJ.

 

Dzień Kropki

Dzień Kropki to radosne święto kreatywności, które po raz drugi obchodziliśmy w naszej szkole 15 września. 

Podobnie jak w ubiegłym roku uczniowie klas młodszych i ich wychowawcy założyli ubrania w kropki. Najważniejszym wydarzeniem tego dnia było spotkanie z Vashti, bohaterką  książki już przełożonej na język polski pt. „ Kropka”. Następnie przyszedł czas na rozmowę z uczniami na temat odkrywania swoich mocnych stron, talentów i pokonywania trudności. Potem dzieci miały możliwość rozwijania swojej aktywności twórczej.

Do zobaczenia za rok.

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 88 W WARSZAWIE

"Uczeń z dysleksją też czyta książki" 
         10-17.10.2017 r.

W dniach 10-17.10.2017 w naszej szkole odbędzie się Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji. W ramach tego wydarzenia uczniowie i rodzice będą mieli możliwość uczestniczyć w różnorodnych akcjach i formach zajęć.

CO SIĘ BĘDZIE DZIAŁO?

  • na lekcjach wychowawczych uczniowie dowiedzą się czym jest dysleksja, skąd się bierze i jak sobie z nią radzić;
  • zostanie przygotowana gazetka informacyjna poświęcona dysleksji;
  • w klasach IV-VII zorganizujemy konkurs na wierszyk poświęcony zasadom ortograficznym;
  • w wybranych klasach I-III przeprowadzimy konkurs czytelniczo-plastyczny - ilustracja do wybranych utworów J. Ch. Andersena;
  • starsi uczniowie będą czytać młodszym kolegom.

 

10.10.2017r. o godz. 16.00-17.00 odbędą się na terenie szkoły konsultacje dla rodziców – w ramach Otwartych Gabinetów Specjalistów.

Dowiedzą się Państwo:

- jak rozpoznać pierwsze niepokojące sygnały, które mogą świadczyć o potrzebie usprawnienie pewnych funkcji psychomotorycznych;

- kiedy udać się na pogłębioną diagnozę;

- jak skutecznie wspierać rozwój dziecka w domu – prezentacja gier i zabaw dydaktycznych z zakresu terapii logopedycznej i pedagogicznej.

         Czekamy na Państwa na korytarzu (parter, obok gabinetu pedagoga).                 

                                                         Serdecznie zapraszamy

                                                        Zespół specjalistów pomocy

psychologiczno – pedagogicznej SP 88

Logopeda: Eliza Gajewska

                                                                  Terapeuta Pedagogiczny: Bożena Łojko

                                                         Psycholog: Karolina Rogowska

                                                        Pedagog:  Anna Piecha

 

 

 

Spotkanie z MISTRZEM

W ubiegłym tygodniu w naszej szkole gościliśmy niezwykłego człowieka, który niejednokrotnie udowodnił swoją siłę, miłość i wielkie zaangażowanie w życie sportowe naszego kraju w dziedzinie LA. Dziewięciokrotny złoty medalista Polski, dwukrotny mistrz olimpijski, kulomiot TOMASZ MAJEWSKI spotkał się z uczniami kl. IV-VII, by opowiedzieć o swojej długiej, ciężkiej ale jakże owocnej karierze sportowca, reprezentanta naszego kraju. Uczniowie mogli również zadawać pytania, na które pan Tomasz chętnie udział odpowiedzi. Na zakończenie nie zabrakło upragnionych autografów oraz zdjęć z naszym gościem.

Na pewno powyższe spotkanie pozostanie na długo w naszej pamięci J

Małgorzata Kulig/ zespół WF

 

W roku szkolnym 2017/2018 opłaty gotówkowe za żywienie przyjmowane będą
w dwa ostatnie dni miesiąca poprzedzającego miesiąc, którego dotyczy żywienie
oraz w pierwszym dniu danego miesiąca.

Np. za miesiąc październik będą to 28-29.09.2017 oraz 2.10.2017.

Opłaty przyjmowane będą w pokoju intendenta od 07:00 do 15:00.

Gastro Team

 

   Zapraszamy na spotkanie z MISTRZEM

 Tomaszem Majewskim!

27.09 środa, godz. 10.00 w sali gimnastycznej kl. IV-VII

Tomasz Majewski– polski lekkoatleta specjalizujący się  w pchnięciu kulą. Czterokrotny uczestnik igrzysk olimpijskich

                                      Zespół WF

 

Komunikat Dyrektora Szkoły
Od dnia 18 września rodzice odbierający dzieci ze świetlicy szkolnej proszenie są o zgłaszanie się do " dużej świetlicy". Nauczyciel pełniący dyżur będzie telefonicznie przywoływał dziecko i odbiór będzie odbywał się w "dużej świetlicy", tym samym nie ma potrzeby wchodzenia rodzica na teren korytarzy szkolnych.

 

 

PROGRAM FESTYNU

 

 

Małe Wielkie Historie

Muzeum Historii Polski w Warszawie prowadzi społeczną akcję zbierania pamiątek historycznych – „Małe Wielkie Historie” – które w przyszłości znajdą się w Muzeum.

Szczegółowe informacje o akcji można znaleźć pod linkiem: http://muzhp.pl/pl/c/1684/wielka-zbiorka-pamiatek-dla-muzeum-historii-polski.

 

 

Zebranie Rady Rodziców

Dyrektor Szkoły zaprasza na zebranie Rady Rodziców w dniu 12 września 2017 r. na godzinę 19.00.