„Warszawska Syrenka” dla SP 88 – kolejny raz jesteśmy najlepsi!

Tegoroczna edycja Dzielnicowego Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” za nami. Odbył się on w Domu Kultury Włochy i obejmował eliminacje do 43. Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez Mazowieckie Centrum Kultury. Uczestnikami konkursu byli uczniowie publicznych i społecznych szkół Dzielnicy Włochy.
Podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku Szkoła Podstawowa nr 88 odniosła spektakularny sukces, który stanowi olbrzymie wyróżnienie!

Po wysłuchaniu prezentacji Jury w składzie:

Prof. Jan Zdziarski – specjalista kultury mowy, instruktor teatralny, emerytowany wykładowca Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, wykładowca Studium Reżyserii w Teatrze Niezawodowym, wiceprezes Towarzystwa Kultury Teatralnej. Organizator i koordynator Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Organizator i autor programów warsztatów słowa i teatralnych, prowadzący zajęcia z zakresu kultury mowy, recytacji i reżyserii w teatrze nieprofesjonalnym.

Wiesława Sadowska – reżyser teatralny, Dyrektor Domu Kultury „Włochy”

Małgorzata Kiełczewska – teatrolożka, absolwenta Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, arteterapeutka

przyznało nagrody i wyróżnienia.

W gronie laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły, zajmując czołowe miejsca:

w kategorii klas  I-III:

I miejsceHelena Cięgoturakl. 2a
II miejsceJakub Paterkl. 2a
wyróżnienieZofia Lirskakl. 3c

w kategorii klas IV- VI:

I miejsceAntonina Madejkl. 6c
II miejsceArtur Łukućkl. 5a
III miejsceBartek Kosteckikl. 5a

w kategorii klas VII – VIII:

wyróżnieniaMikołaj Nowowiejskikl. 8a
Jan Wiesiakkl. 8b

Laureatki I miejsc – Helenka i Antosia będą reprezentowały Dzielnicę Włochy w swoich grupach wiekowych na etapie mazowieckim „Warszawskiej Syrenki”, który odbędzie się w Mazowieckim Instytucie Kultury.

Wielka to radość, kiedy talent dziecka i trud nauczyciela przynoszą tak duży sukces… Wszystkim tegorocznym laureatom Konkursu, młodszym i starszym, gratulujemy i życzymy tak wysokich osiągnięć w kolejnych edycjach, pozostałych zaś zachęcamy do wzięcia w nich udziału. Warto!

nauczyciel przygotowujący do konkursu
Monika Przybylińska